Rubriky:

Itálie

Nedvěd se má stát členem správní rady Juventusu Turín

12. října 2010 14:16 - MILÁN

Bývalý český fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd byl navržen na post ve správní radě Juventusu Turín, kde dříve působil. Vlastníci italského klubu totiž chtějí představenstvo rozšířit ze sedmi členů ne jedenáct a jedno z volných míst nabídli právě Nedvědovi.

 

Lukáš Táborský, Právo

Navržené kandidáty bude schvalovat valná hromada na zasedání 27. října. V prohlášení to v úterý oznámil prezident klubu Andrea Agnelli.

Nedvěd je již od konce své kariéry v červnu 2009 spojován s návratem do Juventusu v jiné než hráčské roli. Nejčastěji se spekulovalo o trenérovi mládeže a někteří fanoušci ho dokonce chtěli za trenéra prvního týmu. Nakonec se však zdá, že osmatřicetiletý Nedvěd zasedne do správní rady jako jeden z ředitelů, a bude tak mít výrazný vliv na chod klubu.

Údajně by měl být spojkou mezi vedením a hráčskou kabinou, tedy takovým trochu lepším vedoucím mužstva. Kromě starostí o potřeby a-týmu by měl totiž veledůležitý hlas v rozhodování o klíčových otázkách, týkajících se chodu celého klubu.

Bývalý hráč Sparty a Lazia Řím působil v Juventusu devět let a pomohl týmu ke dvěma titulům i k postupu do finále Ligy mistrů. V roce 2003 také získal jako hráč "Staré dámy" Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Vedle Nedvěda byli na vstup do správní rady navrženi také současný sportovní ředitel klubu Giuseppe Marotta, právník Michele Briamonte a jeden z ředitelů hlavního podílníka Juventusu společnosti Exor Aldo Mazzia.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..