Rubriky:

Itálie

Bagetový protest fanoušků zahájil utkání fotbalistů Parmy a AS Říma

24. října 2010 14:44 - MILÁN

AS Řím získal první body na soupeřově hřišti v sezoně. Úřadující vicemistr remizoval 0:0 na půdě Parmy, které ani bod nepomohl k posunu z posledního místa. Zápas začal nezvyklým protestem domácích fanoušků. Těm se nelíbí, že zápas musel začínat již ve 12:30, a tak na protest začali s úvodním hvizdem hromadně jíst sendviče a bagety. Chtěli tak dát najevo, že v době oběda by se fotbal hrát neměl, zvláště pokud svaz chce, aby na zápasy chodily celé rodiny.

S nepopulární změnou začátku nedělního programu ve 12:30 nesouhlasí ani většina hráčů, trenérů, a dokonce i Vatikán, jelikož čas zápasů koliduje s nedělní mší.

Bezbrankovou remízu uhrál i Juventus v Boloni. Chyběl u toho zraněný český obránce Zdeněk Grygera, i bez něj však Juventus v lize potřetí za sebou neinkasoval.

Fotbalisté Udine si připsali v italské lize třetí výhru po sobě. Soupeře Sparty v Evropské lize Palermo zdolali 2:1, i když hráli od 64. minuty v oslabení bez vyloučeného Cody. Palermo, které v týdnu doma prohrálo s CSKA Moskva 0:3, dokázalo v početní převaze jen snížit zásluhou Pinilly.

Udine se po pokaženém vstupu do sezony dostalo ze dna tabulky. Znovu u toho nebyl český útočník Matěj Vydra, který se nedostal ani mezi náhradníky.

Palermo nastoupilo v sestavě: Sirigu - Cassani, Goian, Muňoz (87. Hernández), Balzaretti - Migliaccio (73. Maccarone), Bačinovič, Nocerino, Pastore - Iličič, Pinilla.

Překvapivou pozici lídra si upevnilo Lazio Řím výhrou nad Cagliari. Naplno bodovalo pošesté z posledních sedmi zápasů a vede o pět bodů před velkokluby z Milána. Český útočník Libor Kozák nebyl ani na lavičce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..