Rubriky:

Itálie

Fotbalista Mutu prý zmlátil barmana kvůli rasistickým nadávkám

25. října 2010 11:39 - ŘÍM

Rumunský fotbalista Adrian Mutu prý byl k napadení barmana ve Florencii vyprovokován rasistickými nadávkami. Tvrdí to právníci jednatřicetiletého útočníka Fiorentiny.

"Šlo o opakované rasistické nadávky a výhružky, že dopadne stejně jako rumunská zdravotní sestra, která byla nedávno napadena v římském metru a zemřela," řekli v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rai hráčovi právní zástupci Nino D'Avirro a Michele Ducci.

Mutu se s barmanem dostal do konfliktu při placení účtu. Podle svědků ho dvakrát udeřil pěstí a pak do něj na zemi kopal. Osmadvacetiletý muž musel být se zlomeným nosem převezen do nemocnice.

Za svůj čin se Mutu omluvil, i tak mu hrozí disciplinární postih. "Chtěl bych se hluboce omluvit majitelům klubu, trenérům, spoluhráčům i fanouškům. Uvědomuju si, že se stalo něco, co by se nemělo nikdy stát," citovala Mutua agentura ANSA.

Chelsea musí zaplatit skoro půl miliardy

Rumunskému fotbalistovi má v pátek vypršet devítiměsíční trest za užití zakázaného stimulantu sibutraminu. V roce 2004 měl Mutu navíc pozitivní test na kokain, za což dostal sedmiměsíční trest a byl propuštěn z Chelsea. Londýnskému klubu musí také zaplatit odškodné 17 miliónů eur (asi 417 miliónů korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..