Rubriky:

Itálie

Kouč Benítez dostal v Interu ultimátum, musí vyhrát MS klubů

9. prosince 2010 17:28 - MILÁN

Šéf fotbalistů Interu Milán Massimo Moratti dal kouči Rafaelu Benítezovi nové ultimátum. Španělský kouč má za úkol bezpodmínečně vyhrát mistrovství světa klubů. Vítěz Ligy mistrů do soutěže ve Spojených arabských emirátech vstoupí v příštím týdnu semifinálovým utkáním.

 

Christian Charisius, Reuters

Morattiho rozzlobila poslední porážka 0:3 v Lize mistrů na hřišti Werderu Brémy. Tím přišel Inter o vedoucí postavení ve skupině a v osmifinále může čekat silnějšího soupeře. "Teď už se nemůžeme na nic vymlouvat. Šampionát klubů prostě musíme vyhrát," postavil klubový šéf Beníteze před hotovou věc.

Zda bude návrat ze Spojených arabských emirátů bez trofeje znamenat i konec Beníteze na trenérské lavičce, nechtěl Moratti definitivně potvrdit. "Nechci vytvářet problémy před ani během turnaje. Po něm se uvidí," dodal.

Moratti po neúspěšném vstupu do sezony, ve které Inter obhajuje vítězství v lize, domácím poháru i Lize mistrů, vyslovil trenérovi ultimátum už v půlce listopadu. Tehdy musel tým vyhrát ligový duel v Chievu i zápas Ligy mistrů s Enschede. Úkol tehdy Benítezův výběr splnil jen na padesát procent, přesto nebyl kouč odvolán.

Padesátiletý Benítez v Interu v létě vystřídal Josého Mourinha, na jeho úspěchy ale zatím nenavázal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..