Rubriky:

Itálie

Nedvěd bude mít na novém stadiónu Juventusu vlastní hvězdu

25. prosince 2010 07:33 - ŘÍM

Bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd bude mít na novém stadiónu Juventusu vlastní hvězdu. Osmatřicetiletý záložník, který po loňském ukončení kariéry pracuje ve vedení turínského klubu, byl zařazen mezi padesát největších legend "Staré dámy".

 

Petr Hloušek, Právo

Nedvěd bude mít svou hvězdu na chodníku kolem stadiónu s kapacitou 41 tisíc diváků, který by měl být připraven pro sezónu 2011/12. Chodník kolem arény bude rozdělen do padesáti sekcí a každá z nich bude věnována jedné z legend klubu, která v ní bude mít i vlastní velkou kovovou hvězdu.

Vedle někdejšího kapitána české reprezentace jsou v elitním výběru například Roberto Baggio, Dino Zoff, Michel Platini, Zinedine Zidane, Fabio Capello nebo Alessandro Del Piero. Se svými oblíbenými hráči mohou navíc své jméno spojit i fanoušci, kteří si v každém ze sektorů můžou koupit vlastní malou hvězdu se jménem.

Nedvěd hrál v Juventusu v letech 2001 až 2009 a s týmem získal dva mistrovské tituly. Bývalý hráč Sparty a Lazia Řím neopustil turínský celek ani poté, co byl Juventus v roce 2006 kvůli korupci přeřazen do druhé ligy, a pomohl mu k okamžitému návratu mezi italskou elitu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..