Rubriky:

Itálie

Kvůli sporům mezi hráči a vedením ligy je ohrožen i start Serie A

22. srpna 2011 16:59 - MILÁN

Kromě španělské ligy, která minulý víkend nezačala kvůli stávce fotbalistů, je vážně ohrožen i start další špičkové soutěže Serie A. Také v Itálii jsou hráči ve sporu s vedením ligy, které stále nepodepsalo kolektivní smlouvu, jejíž podmínky byly dohodnuty během minulého ročníku.

 

Giampiero Sposito, Reuters

"Fakt je ten, že sezona nemůže začít bez kolektivní smlouvy," uvedl prezident hráčské asociace Damiano Tomassi po dnešním setkání se zástupci všech 20 prvoligových klubů. "Doufáme, že sezona začne, protože to by znamenalo, že máme podepsaný kontrakt," dodal bývalý italský reprezentant. Serie A má naplánovaný start na tento víkend.

Hráčská asociace se pře s vedením ligy od loňského června, kdy vypršela předchozí kolektivní smlouva. Během první poloviny minulé sezony ohlásili fotbalisté dvakrát stávku, která však byla pokaždé na poslední chvíli díky ústní dohodě mezi oběma stranami odvrácena.

Zástupci ligy nicméně smlouvu stále ještě nepodepsali. Hlavním sporným bodem zůstává požadavek klubů, aby mohly nechtěného fotbalistu v posledním roce jeho kontraktu poslat trénovat s rezervním týmem, pokud nepřistoupí na odchod. To hráčská asociace rezolutně odmítá.

"Pokud není kontrakt podepsán pouze kvůli interpretaci tohoto bodu, znamená to, že tam jsou jiné motivy. A pokud to tak je, bylo by lepší označit je přímo," uvedl prezident Italské fotbalové federace Giancarlo Abete. "Se všemi problémy, které tato země má, se stydím, že veškerá pozornost je upřena jen na tenhle bod," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..