Itálie

Inter Milán prohrál s nováčkem Serie A Novarou

20. září 2011 22:47 - ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán ani na třetí pokus v nové sezoně italské ligy nevyhráli. Vítěz předminulého ročníku Serie A dnes nečekaně podlehl 1:3 na hřišti nováčka Novary a po třech kolech je s jediným bodem až 17. místě tabulky.

Andrew Medichini, ČTK/AP

Inter se musel obejít bez řady zraněných hráčů včetně Dejana Stankoviče, Maicona, nebo Thiaga Motty. Osmnáctinásobný italský šampion hrál navíc na umělém trávníku na stadionu Silvia Pioly od 85. minuty v oslabení po vyloučení obránce Andrey Ranocchii.

První branku Novary, která se v italské nejvyšší soutěži na domácím hřišti představila poprvé od roku 1956, dal v 38. minutě Riccardo Meggiorini. Na 2:0 zvýšil pět minut před koncem z penalty po Ranicchiově faulu Marco Rigoni. Stejný hráč po kontaktním gólu Estebana Cambiassa v nastavení upravil na konečných 3:1 a zařídil pro Novaru první výhru v sezoně.

Do historie Interu se zapsal argentinský obránce Javier Zanetti, který si připsal 757. zápas v dresu Nerazzurri a překonal klubový rekord Giuseppe Bergomiho.