Rubriky:

Itálie

Gattuso věří, že ho problémy s viděním nedonutí ukončit kariéru

24. října 2011 16:50 - MILÁN

Italský fotbalista Genaro Gattuso doufá, že i přes potíže se zrakem bude schopný vrátit se znovu na hřiště. Lékaři přitom mistrovi světa z roku 2006 poradili, aby nehrál ještě dva až šest měsíců, dokud se nezjistí, zda má jít s ochrnutým očním nervem na operaci.

 

Stefano Rellandini , Reuters

"Muselo by se mi stát něco mnohem horšího, aby mě to porazilo. Důležité je se nevzdat. Před třemi týdny to vypadalo, že budu muset ukončit kariéru. Viceprezident klubu Galliani už mi dokonce říkal, ať se neobávám, že klub mě dokáže využít i mimo hřiště," uvedl Gattuso.

Záložník musel 9. září odstoupit z úvodního duelu italské ligy s Laziem Řím. Stěžoval si na rozostřené vidění, po srážce s Alesandrem Nestou pak odstoupil kvůli závratím. Lékaři mu diagnostikovali ochrnutí očního nervu.

Zranění si prý ale nepřivodil při srážce s Nestou. "Doktoři mi radili, abych nehrál, protože se mi pár dní předtím něco stalo. Ale já jsem chtěl nastoupit i s problémy se zrakem. Na hřišti to pak ale bylo špatné, cítil jsem se jako opilý," prozradil.

Důrazný třiatřicetiletý fotbalista musí nosit silné brýle a podle svých slov má potíže i s tím, aby odvezl děti do školy. "V téhle fázi přemýšlím mnohem víc o každodenním životě než o fotbale. Je hrozné mít problémy řídit auto kvůli tomu, že vidíte dvojitě."

Navzdory tomu pracuje naplno v tělocvičně, aby byl v kondici a mohl se vrátit na hřiště. "Dává mi to odhodlání, člověku se mohou v životě stát i horší věci," řekl fotbalista, který kvůli zranění přišel o utkání Ligy mistrů s Plzní a zmešká i odvetu 6. prosince v pražském Edenu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..