Rubriky:

Itálie

Maradona se cítí v Itálii pronásledovaný kvůli daním

15. února 2012 16:24 - ŘÍM

Trenér dubajského týmu Al Wasl Diego Maradona se prý při každé návštěvě Itálie cítí pronásledovaný kvůli svým dluhům na daních. Podle tamních úředníků dluží legendární fotbalista téměř 40 milionů eur za své sponzorské smlouvy a prodej reklamních předmětů z doby, kdy ještě jako hráč působil v Neapoli.

 

ČTK/AP

"Kdykoliv vkročím do Itálie, cítím se pronásledovaný, mám hrozné pocity. Jsem naštvaný na italské daňové úředníky, kteří mě nutí k tomu, abych se cítil jako zloděj a podvodník," řekl slavný Argentinec italskému deníku Corriere dello Sport.

"Přitom jsem Itálii ani tamním lidem nikdy nic neukradl. Jen jsem jim rozdával radost svým působením na hřišti," uvedl mistr světa z roku 1986, jehož případné daňové prohřešky podle jeho názoru zavinilo tehdejší vedení neapolského klubu.

Maradona, který s Neapolí v letech 1987 a 1990 oslavil mistrovský titul, přišel už při svých cestách na Apeninský poloostrov o luxusní hodinky Rolex a diamantové náušnice, protože úřady se snaží dlužné peníze získat alespoň po částech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..