Itálie

4. března 2012 15:02 - PALERMO/PRAHA

To byl fofr! Proklínaný Zlatan Ibrahimovic z AC Milán se po delší době zase ukázal v lepším světle. Zničil Palermo na jeho hřišti třemi góly během čtrnácti minut prvního poločasu! V tabulce střelců Serie A se s 18 zásahy dotáhl na Di Nataleho z Udine.

O Ibrahimovicovi se v posledních týdnech psalo jen v souvislosti s negativy. Dostal trest za to, že do obličeje udeřil neapolského Aroniku. Pak stačil nevybíravým zákrokem při tréninku na reprezentační akci krajana Majstoroviče z Celtiku připravit o start na ME. Ale teď exceloval. Mezi 21. a 35. minutou dal Vivianovi v palermské bráně tři góly.

Po přestávce Silva upravil na 4:0 a v sobotním večeru mohla milánská radost propukat ještě více. Druhý Juventus ztratil remízou 1:1 s Chievem. AC v čele uniká.