Itálie

Inter - Catania 2:2

Inter po devíti hodinách skóroval a přerušil sérii proher

4. března 2012 17:23 - Řím

Fotbalisté Interu Milán přerušili pětizápasovou sérii proher a střelecké trápení, které trvalo 541 minut. Ve 26. kole italské ligy remizovali 2:2 s Catanií, s níž doma po poločase prohrávali o dva góly. Svěřenci Claudia Ranieriho nicméně na vítězství čekají devět soutěžních utkání.

Giampiero Sposito, Reuters

Hosté ze Sicílie, kteří nikdy v historii Inter na milánském San Siru neporazili, si zajistili slibný poločasový náskok 2:0 díky argentinské dvojici Alejandro Gómez - Mariano Izco.

Druhá půle však patřila hráčům "Nerazzurri". Domácím dal naději v 71. minutě kontaktním gólem Uruguayec Diego Forlán, který se trefil poprvé od loňského září. Deset minut před koncem pak vyrovnal nejlepší střelec týmu Diego Milito.

Lazio Řím porazilo v městském derby 2:1 fotbalisty AS, kteří ve šlágru kola hráli od osmé minuty bez vyloučeného brankáře Stekelenburga. Vítězný tým, na jehož lavičce zůstal český útočník Libor Kozák, porazil svého rivala i podruhé v sezoně výsledkem 2:1 a posunul se na třetí místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů.

Hráčům AS se nepovedl vstup do tradičně vypjatého utkání. Už v osmé minutě byl za faul na Kloseho vyloučen brankář Stekelenburg a z následné penalty překonal náhradníka Lobonta Hernanes. V 16. minutě sice vyrovnal Borini, ale v 62. minutě využil početní výhodu Mauri.

V závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen také obránce Lazia Scaloni, ale svěřenci trenéra Luise Enriqueho třetí porážku z posledních čtyř utkání neodvrátili.

.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:
Parma - Neapol 1:2 (77. Zaccardo - 40. Cavani, 86. Lavezzi), AS Řím - Lazio Řím 1:2 (16. Borini - 10. Hernanes z pen., 62. Mauri), Fiorentina - Cesena 2:0 (61. vlastní Moras, 74. Nastasič), Lecce - FC Janov 2:2 (61. Muriel, 81. Brivio - 21. a 86. Sculli), Siena - Cagliari 3:0 (40. Bogdani, 80. Calaio, 82. Del Grosso), Udine - Bergamo 0:0, Boloňa - Novara 1:0 (82. Acquafresca), Inter Milán - Catania 2:2 (71. Forlán, 80. Milito - 20. Gomez, 38. Izco).