Parma - AC Milán 0:2AC Milán si poradil s Parmou a vede ligu o sedm bodů

Řím

Fotbalisté AC Milán porazili ve 28. kole italské ligy Parmu 2:0. Ve večerním duelu pak zametl Juventus Turín s Fiorentinou, když jí na jejím hřišti nasázel pět branek.

Duel na hřišti Parmy odstartoval svou pátou brankou v posledních třech zápasech útočník Zlatan Ibrahimovic, který se nemýlil v 17. minutě z pokutového kopu. Skóre poté uzavřel záložník Urby Emanuelson deset minut po poločase.

Větší brankostroj ale venku spustil turínský Juventus, který si na hřišti Fiorentiny nebral servítky a doslova ji smetl 5:0. Dva góly stihli hosté do poločasu, když se trefili Vučinič a Vidal, tři branky přidali po půli Marchisio, Pirlo a Padoin. Hotovo bylo už dvacet minut před koncem, dohrávalo se již jen z povinnosti.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:
Parma - AC Milán 0:2 (17. Ibrahimovic z pen., 55. Emanuelson)
Fiorentina - Juventus 0:5 (15. Vučinič, 28. Vidal, 55. Marchisio, 67. Pirlo, 72. Padoin)