Catania - AC Milán 1:1AC Milán jen remizoval, o vedení v Serii A ale nepřijde

Řím

Fotbalisté AC Milán ve 30. kole italské ligy remizovali na hřišti Catanie 1:1. Čtvrtfinalista Ligy mistrů v domácí soutěži po čtyřech zápasech nezvítězil, v tabulce si ale udrží první místo, protože před Juventusem má k dobru pět bodů.

Favorita sice na Sicílii dostal do vedení ve 34. minutě Brazilec Robinho po narážečce se Zlatanem Ibrahimovicem, ale 12 minut po přestávce vyrovnal po rohu stoper Nicolás Spolli.

Milánský tým v závěru vystupňoval tlak, vybojovat tři body mu ale nepomohl ani střídající útočník Maxi López, který do AC v zimě přišel na hostování jako nejlepší střelec Catanie.

Český útočník Libor Kozák dostal v lize v dresu Lazia v této sezoně poprvé příležitost v základní sestavě, jenže jeho tým prohrával na stadionu Parmy 0:2 už ve 12. minutě. Kozák devět minut před přestávkou alespoň asistoval u snížení Lionela Scaloniho.

Na víc už Lazio, jehož snahu na chvíli přerušil výpadek osvětlení, nedosáhlo a na druhý Juventus mu zůstává manko osmi bodů. Parma naopak ještě druhou brankou Sergia Floccariho v zápase potvrdila triumf 3:1 a prolomila sérii osmi zápasů bez výhry.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Catania - AC Milán 1:1 (57. Spolli - 34. Robinho), Parma - Lazio Řím 3:1 (12. a 71. Floccari, 6. Mariga - 36. Scaloni).