Inter - Janov 5:4Inter s novým trenérem zvládl přestřelku s Janovem

Fotbalisté Interu Milán inkasovali tři góly z pokutových kopů, v divokém prvním zápase kouče Andrey Stramaccioniho ale po celou dobu vedli a nakonec zdolali Janov 5:4. V italské lize zvítězili podruhé z posledních jedenácti zápasů a polepšili si na sedmou příčku. Druhý Juventus porazil ve šlágru kola Neapol 3:0.

Nový trenér fotbalistů Interu Milán Andrea Stramaccioni

Inter po odchodu Claudia Ranieriho udeřil pod dosavadním koučem juniorky Stramaccionim již ve 13. minutě, když hlavičkou zužitkoval centr svého jmenovce Forlána Diego Milito. O čtvrt hodiny později se Argentinec ocitl sám za obranou a přidal svůj šestnáctý gól v sezoně.

Soupeř snížil v nastavení první půle zásluhou Emiliana Morettiho a kontaktní gól z penalty zaznamenal půl hodiny před koncem Rodrigo Palacio. Inter na chvíli uklidnil zakrouceným kopem útočník Mauro Zárate, jenže z další penalty po faulu brankáře Julia Césara snížil na 3:4 Alberto Giraldino.

Stejně jako César byl na druhé straně záhy vyloučen i záložník Fernando Belluschi a ani střelec Interu se z pokutového kopu nemýlil. Milito gólem na 5:3 završil hattrick a stejně jako při předchozích trefách neslavil, protože do Interu přišel v roce 2009 po sezoně strávené právě v Janově. Poslední slovo měl ale znovu z jedenácti metrů Gilardino a stanovil konečné skóre divokého zápasu na 5:4 pro Inter.

Pět gólů nastřílel i AS Řím a zůstává ve hře o postup do Ligy mistrů. Doma s nováčkem z Novary sice brzy prohrával, už do poločasu ale skóre otočil a nakonec zásluhou pěti různých střelců zvítězil 5:2. Ze šesté příčky tabulky se díky sobotní prohře Lazia přiblížil třetímu místu na čtyři body.

Ve šlágru kola mezi Juventusem a Neapolí padaly branky až ve druhé půli. V 53. minutě zařídil první gól po standardní situaci tečovanou ranou obránce "Staré dámy" Leonardo Bonucci, další góly přidali přesnými střelami Arturo Vidal a Fabio Quagliarella. Juventus tak využil sobotní remízy AC Milán v Catanii a náskok lídra tabulky stáhl na dva body.

Chievo, z jehož lavičky se na hřiště nedostal český záložník Kamil Vacek, získalo díky brance Luky Rigoniho dvě minuty před koncem vítězství 2:1 nad Fiorentinou. Veronský tým se posunul do horní poloviny tabulky, zatímco soupeře odsoudil k dalším bojům o setrvání v Serii A.

Fiorentina může být alespoň ráda, že její pronásledovatel z Lecce v záchranářském souboji ztratil po remíze 0:0 na hřišti poslední Ceseny. Za tu nastoupil na levém kraji obrany reprezentant Daniel Pudil, ale ani v desátém zápase od svého příchodu do týmu se výhry nedočkal.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Juventus Turín - Neapol 3:0 (53. Bonucci, 75. Vidal, 83. Quagliarella), AS Řím - Novara 5:2 (25. Marquinho, 34. Osvaldo, 55. Simplício, 61. Krkic, 90.+2 Lamela - 17. Caracciolo, 77. Morimoto), Boloňa - Palermo 1:3 (50. Sörensen - 68. Budan, 76. Hernández, 86. vlastní Morleo), Cagliari - Bergamo 2:0 (11. Conti, 55. Pinilla), Fiorentina - Chievo 1:2 (71. Ljajič - 24. Pellissier, 88. Rigoni), Inter Milán - FC Janov 5:4 (13., 27. a 85. z pen. Milito, 38. Samuel, 74. Zárate - 80. a 90. obě z pen. Gilardino, 45.+3 Moretti, 59. Palacio z pen.), Lecce - Cesena 0:0, Siena - Udine 1:0 (70. Destro),