Cesena - Juventus Turín 0:1Juventus zůstává stále neporažený s náskokem tří bodů na AC Milán

Řím

Fotbalisté Juventusu Turín zůstali i po dnešním programu 33. kola italské Serie A jediným neporaženým týmem soutěže. V čele tabulky si udrželi tříbodový náskok na jediného pronásledovatele v honbě za titulem, jímž je AC Milán. Oba celky zvítězily shodně 1:0, když o výhře rozhodly až v závěru.

Libor Kozák z Lazia v souboji s Massimem Paccim v utkání 33. kola Serie A.

V přeloženém kole, které se neodehrálo v původním termínu kvůli úmrtí Piermaria Morosiniho z Livorna v duelu druhé ligy ze 14. dubna, se lídr tabulky představil na hřišti poslední Ceseny. Domácí, kteří již nemohou odvrátit sestup, dlouho Juventusu statečně vzdorovali. Přežili i penaltu, kterou neproměnil Andrea Pirlo a zaváhal tak už podruhé za sebou. Favorita vysvobodil až v 79. minutě Marco Borriello, jenž v minulosti oblékal také dres milánského AC.

Souběžně hraný duel na San Siru s Janovem byl v tu dobu také bezgólový, přestože hosté už hráli po vyloučení Boška Jankoviče jen v deseti. Naděje "Juve" na zvýšení náskoku v čele tabulky a zároveň na další přiblížení 28. ligovému titulu ovšem vzaly za své chvilku poté, když v 86. minutě rozhodl o výhře AC Kevin-Prince Boateng.

Utnutí šestizápasové sérii bez vítězství se dočkala předposlední Novara, která překvapivě porazila 2:1 třetí Lazio Řím a zkomplikovala soupeři boj o účast v Lize mistrů.

Novara se ujala vedení díky vlastní brance Modiba Diakitého v 35. minutě, vzápětí ale srovnal hostující Antonio Candreva. Ve druhém poločase mohlo jít Lazio do vedení, rozhodčí však gól českého útočníka Libora Kozáka neuznal kvůli ofsajdu. O výhře Novary rozhodl jedenáct minut před koncem trefou z přímého kopu Giuseppe Mascara.

Lazio i po prohře drží s 55 body třetí příčku, která zaručuje účast v předkole Ligy mistrů. Udine totiž nevyužilo šanci přeskočit římský klub, protože prohrálo s Interem Milán 1:3. O bod méně než Lazio však už má čtvrtá Neapol po výhře nad Lecce.

Překvapení kola Novara je čtyři kola před koncem stále předposlední a od záchrany ji dělí osm bodů.