AS Řím - Neapol 2:2Neapol ztratila vítězství nad AS Řím dvě minuty před koncem

Řím

Fotbalisté Neapole otočili zápas na hřišti AS Řím, vinou branky inkasované dvě minuty před koncem ale přišli o výhru. V italské lize se i přesto po remíze 2:2 posunuli na třetí místo o skóre před Lazio.

Svěřence trenéra Luise Enriqueho dostal do vedení brazilský záložník Marquinho čtyři minuty před pauzou, tři minuty po ní však povedenou střelou po rohovém kopu srovnal Juan Zúňiga.

Skóre otočil Edinson Cavani, který využil chybu v rozehrávce soupeře. Když už ale jihoitalský tým pomalu slavil zisk důležitých tří bodů v boji o postup do předkola Ligy mistrů, srovnal dvě minuty před závěrečným hvizdem Fabio Simplício.

V sicilském derby remizovalo Palermo s Catanií 1:1. Hosty poslal do vedení zblízka bývalý obránce Juventusu Nicola Legrottaglie, dvě minuty po poločase ale vyrovnal kapitán Palerma Fabrizio Miccoli.

Chievo, na jehož lavičce zůstal nevyužit záložník Kamil Vacek, remizovalo bez branek s Cagliari.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:
Cagliari - Chievo 0:0, Palermo - Catania 1:1 (47. Miccoli - 25. Legrottaglie), AS Řím - Neapol 2:2 (41. Marquinho, 88. Simplício - 49. Zúňiga, 67. Cavani).