Rubriky:

Itálie

Do sázkařské aféry mě netahejte, ohradil se naštvaný Buffon

1. června 2012 08:39 - Řím

Brankář Gianluigi Buffon z Juventusu se ohradil proti zprávám o zapletení do sázkařského skandálu v italském fotbale. Reagoval tak na spekulace médií, podle nichž turínské úřady prověřují 14 šeků na celkovou sumu 1,5 miliónu eur (asi 38,6 miliónu korun), kterou reprezentační gólman v roce 2010 údajně prosázel.

 

Tony Gentile , Reuters

"Není tady nic, co by jen lehce naznačovala Buffonovu spojitost se sázkařskými aktivitami, které by porušovaly pravidla fotbalového svazu nebo italské zákony," citovala agentura Reuters prohlášení brankářova právníka Marka Valeria Coriniho.

Podle zpráv italských médií by měl být Buffon zapleten do rozsáhlého sázkařského skandálu, v jehož rámci jsou mimo jiné vyšetřováni brankářovi spoluhráči z italské reprezentace Leonardo Bonucci a Domenico Criscito. Druhý jmenovaný kvůli tomu přišel o účast na mistrovství Evropy.

Podezřelý i kouč Juventusu

Podezřelý je také trenér Juventusu Antonio Conte a policie zadržela například kapitána Lazia Řím Stefana Mauriho a bývalého záložníka Janova Omara Milanetta. Celkem bylo zatčeno 14 lidí v Itálii a dalších pět v Maďarsku.

V rámci aféry také padly ve čtvrtek další tresty, když Bergamo souhlasilo s odečtem dalších dvou bodů. O šest bodů klub přišel už v průběhu nedávno skončené sezóny.

Svaz také navýšil trest bývalému kapitánovi Atalanty Cristianu Donimu z tří a půl roku zákazu činnosti na pět a půl roku. S odečtem bodů souhlasilo kvůli zapletení do aféry také i šest klubů z nižších soutěží.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..