Rubriky:

Itálie

Gólman AS Stekelenburg kouče Zemana nezná, jeho příchod ho překvapil

4. června 2012 11:15 - Řím

Brankář AS Řím Maarten Stekelenburg připustil, že ho překvapil příchod českého kouče Zdeňka Zemana, protože o něm nic neví. Zeman přitom už v minulosti římský celek trénoval a po letošní úspěšné sezóně s Pescarou, kterou dovedl do první italské fotbalové ligy, se do AS vrací po třinácti letech.

 

Robin van Lonkhuijsen, Reuters

"Tohle jsem vážně nečekal, znám jenom to jméno," uvedl Stekelenburg, jenž se chystá s nizozemskou reprezentací na mistrovství Evropy. "Až se vrátím po Euru a dovolené, budu mít šanci ho víc poznat," řekl brankář s 45 reprezentačními starty.

V Římě působí devětadvacetiletý vicemistr světa od loňska, kdy přišel za šest miliónů eur z Ajaxu Amsterodam. Jedním z důvodů, proč se rozhodl pro AS, byl prý i trenér Luis Enrique, který však už po jedné sezóně v klubu skončil. "Chtěl hrát útočně, aniž by přehlížel obranu. Na to jsem byl zvyklý z Ajaxu i reprezentace," uvedl.

Ofenzivního fotbalu si užije i pod Zemanem, který je proslulý tím, že svým týmům ordinuje atraktivní styl hry. Pescara pod jeho vedením na cestě za postupem vstřelila ve 42 zápasech 90 gólů, což bylo o 27 víc než druhé nejlépe střílející mužstvo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..