Fotbalisté Neapole dostali za Superpohár tresty

Řím

Disciplinární dohru měl vyhrocený závěr italského Superpoháru pro trojici fotbalistů Neapole. Gorand Panděv s Andreou Dossenou dostali od italského svazu dvouzápasové tresty a Juan Camilo Zúňiga si nezahraje jedno utkání. Stejný distanc dostal také trenér Walter Mazzarri.

Goran Panděv z Neapoli právě viděl z rukou rozhodčího červený kartonek.

Panděv s Zúňigou sobotním zápas v Pekingu s Juventusem nedohráli poté, co byli v posledních pěti minutách řádné hrací doby vyloučeni. Panděv dostal rovnou červenou kartu za nadávky pomeznímu a Zúňiga musel předčasně do šaten po druhé žluté. Náhradník Dossena dostal distanc za to, že v závěru utkání vyhrožoval asistentovi rozhodčího

Neapol utkání o Superpohár s ligovým šampionem prohrála 2:4, když Juventus rozhodl o vítězství dvěma góly v prodloužení. Na protest proti řízení zápasu hráči poraženého celku nepřišli na slavnostní vyhlášení.