AC Milán - Sampdoria 0:1Sampdoria oslavila návrat do italské ligy výhrou nad AC Milán

Milán

Fotbalisté Sampdorie Janov porazili v prvním kole italské ligy AC Milán. Ligovému nováčkovi zařídil výhru 1:0 na hřišti vicemistra obránce Andrea Costa. Janovský tým se při návratu do Serie A po roční přestávce na San Siru hlavně bránil, jenže soupeř oslabený o kanonýra Ibrahimovice, který odešel do Paris St. Germain, se neprosadil.

Na druhé straně naopak z první šance přišel gól: po rohovém kopu se trefil přesně k tyči Costa. V nervózním závěru pak hosté přečkali velký závar před svou brankou včetně tyčí po pokusech Boatenga a Yepese.

Sampdoria měla kvůli zapojení do sázkařského skandálu odečtený jeden bod, takže v tabulce se dostala dva body do plusu.

Český trenér Zdeněk Zeman ve své obnovené premiéře na lavičce týmu italské ligy AS Řím k vítězství nedovedl. Jeho svěřenci nedokázali zúročit převahu nad Catanií a až brankou v nastavení vybojovali remízu 2:2.

Zeman usedl na lavičku týmu Serie A po sedmi letech, slibované ofenzivní pojetí ale dlouho vázlo. Římané sice měli převahu, jenže jedinou branku vstřelili hosté ze Sicílie zásluhou Giovanniho Marcheseho, který využil ofsajdovou pozici.

V 59. minutě premiérový gól AS pod vedením pražského rodáka vstřelil nůžkami útočník Pablo Osvaldo, jenže o deset minut později šli brankou Alejandra Gómeze do rozhodujícího vedení znovu hosté. Vytrvalý tlak přinesl AS bod až v nastavení zásluhou Nicolase Lópeze.

Posledních pět minut si zahrál záložník Kamil Vacek, jehož Chievo díky zásahům Sergia Pellissiera a Rinalda Cruzada porazilo Boloňu 2:0. Útočník Lazia Libor Kozák zůstal na lavičce jako nevyužitý náhradník, výhru jeho týmu 1:0 v Bergamu zařídil brazilský středopolař Hernanes.