AS Řím - Bergamo 2:0Zemanův AS Řím porazil Bergamo a odčinil debakl s Juventusem

Řím

Fotbalisté AS Řím porazili v italské lize Atalantu Bergamo 2:0 a odčinili předchozí debakl 1:4 s Juventusem. Český trenér Zdeněk Zeman na nejvyšší porážku v sezoně zareagoval změnami v sestavě. Pouze na lavičce zůstaly tradiční opory Daniele De Rossi, Nicolás Burdisso a Pablo Daniel Osvaldo.

Kouč AS Řím Zdeněk Zeman slavil v italské lize vítězství nad Bergamem.

Domácí poslal do vedení po půlhodině hry Argentinec Erik Lamela. Náskok pojistil v 62. minutě Američan Michael Bradley premiérovým zásahem za AS. Oba týmy trefily v prvním poločase břevno.

AS poprvé pod českým koučem odehrál utkání bez inkasované branky. V neúplné tabulce po sedmém ligovém kole mu patří páté místo.

Obhájce titulu Juventus vyhrál na hřišti předposlední Sieny 2:1 díky brance Claudia Marchisia z 85. minuty. Turínský celek vede Serii A o skóre před Neapolí, která doma zdolala Udine.

Hráči "Staré dámy" se prosadili poprvé ve 14. minutě, když Andrea Pirlo z trestného kopu podstřelil skákající hráče ve zdi. V nastavení prvního poločasu sice vyrovnal Emanuele Calaió, ale v závěru rozhodl o šesté výhře Juve v sezoně Marchisio.

Inter vyhrál derby

Oslabený Inter porazil v milánském derby 1:0 AC, který se dál trápí a se sedmi body zůstal na jedenácté příčce. Inter se vinou horšího skóre propadl na čtvrté místo za Lazio Řím.

Hráčům "Nerazzurri" se na San Siru dokonale povedl úvod, už ve třetí minutě se prosadil argentinský stoper Walter Samuel. Krátce po přestávce byl sice po druhé žluté kartě vyloučen další bek Juto Nagatomo, ale jeho spoluhráči těsné vedení udrželi.

V utkání mezi Neapolí a Udine se vše podstatné událo během prvního poločasu. Domácí díky Slovákovi Marku Hamšíkovi získali po půl hodině náskok, který dvě minuty před pauzou smazal Giampiero Pinzi. O vítězství Neapole ještě stihl v nastavení rozhodnout Makedonec Goran Panděv.

Lazio Řím s útočníkem Liborem Kozákem na lavičce zvítězilo v Pescaře jasně 3:0. Proti nováčkovi soutěže se už v úvodních 36 minutách dvakrát prosadil Němec Miroslav Klose a jednou Brazilec Hernanes z dalšího povedeného přímého kopu.