Rubriky:

Itálie

Podle Zemana může za úroveň italské ligy rodina šéfa Juventusu

27. října 2012 16:53 - Řím

Trenér AS Řím Zdeněk Zeman považuje současný stav italského fotbalu za "dědictví" rodiny prezidenta Juventusu Andrey Agnelliho. Kritikou reagoval český kouč na prohlášení Agnelliho, podle kterého liga v zemi čtyřnásobných mistrů světa potřebuje drasticky reformovat.

 

Profimedia.cz

Agnelli v pátek prohlásil, že poměry v italském fotbale neodpovídají tomu, že se jedná o byznys s mnohamilionovými obraty. Národní fotbalový svaz prý v současnosti funguje na úrovni lokálního sportovního klubu. "Podporujeme strukturální reformu profesionálního fotbalu," uvedl.

Pětašedesátiletý český kouč, který je známý častou kritikou turínského celku, si myslí, že Agnelliho rodina na reformě měla pracovat v posledních dvaceti letech. V tomto období podle něj měla fotbal na Apeninském poloostrově ve svých rukách.

"Agnelli řekl, že italský fotbal prochází obdobím rychlého úpadku. Myslím si, že má pravdu, skutečně je potřeba přistoupit k reformě a některé věci zlepšit," cituje agentura Reuters Zemanova slova z tiskové konference před nedělním ligovým duelem s Udine.

"Že je potřeba reforma, o tom mluví každý, ale další věcí je, že Agnelliovi tady měli fotbal ve svých rukách po dvacet let. Měli času, kolik jen potřebovali, aby takové změny udělali," míní Zeman.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..