Catania - Juventus 0:1Juventus těsně zdolal Catanii a v lize 48 duelů po sobě neprohrál

Catania

Fotbalisté Juventusu vyhráli v italské lize čtvrtý zápas za sebou a v domácí soutěži zůstávají bez porážky od loňského května. Díky vítězství 1:0 v Catanii povedou i po devátém kole tabulku stále o tři body před Neapolí. Ta si poradila stejným výsledkem s Chievem, které dohrávalo bez vyloučeného záložníka Kamila Vacka.

Chilan Arturo Vidal rozhodl o výhře Juventusu na hřišti Catanie.

Juventus prošel bez porážky celým posledním ročníkem Serie A a v nové sezoně prodloužil při cestě za obhajobou titulu sérii již o dalších devět utkání. Celkem jich má na kontě již 48.

Na Sicílii mu stačila k výhře jediná branka z 57. minuty, kdy záložník Vidal dorazil Bendtnerovu střelu. "Staré dámě" ulehčilo závěr vyloučení domácího záložníka Marcheseho, který dostal v 67. minutě druhou žlutou kartu.

Podle prezidenta Catanie však soupeři pomohli rozhodčí, které prý turínští fotbalisté zastrašovali. "Neuznali nám regulérní gól, zato Juventusu neregulérní věnovali," rozčiloval se po utkání Antonino Pulvirenti a upozorňoval na 26. minutu, kdy bez zjevného důvodu rozhodčí neuznali trefu Bergessia.

"Dnes jsme byli svědky toho, jak zemřel fotbal. Je ostudné, že hráči, kteří se rozcvičovali u postranní čáry - Pepe či Giaccherini, zařídili tlakem na asistenta, že gól nebyl uznán. Ten pán (rozhodčí) má co vysvětlovat," uvedl Pulvirenti.

Lazio prohrálo na hřišti Fiorentiny 0:2, když jeho obranu překonali v poslední minutě obou poločasů Ljajič a Toni. Český útočník Libor Kozák nastoupil za hosty až na poslední dvě minuty, kdy už jeho tým hrál bez dvou vyloučených. Neodvrátil tak porážku a ztrátu třetí pozice v tabulce.

Na třetí příčku se dostal Inter Milán, který vyhrál v Boloni 3:1 a zaznamenal již páté vítězství v řadě. V posledních pěti kolech je nejúspěšnějším klubem soutěže.

Neapol po poslední porážce v duelu s Juventusem znovu najela na vítěznou vlnu, když vyhrála 1:0 nad Chievem. Jedinou branku vstřelil záložník Hamšík po rychlém protiútoku. Jeho český protějšek Kamil Vacek nastoupil potřetí v sezoně v základní sestavě, avšak v 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

AS Řím vedený českým koučem Zdeňkem Zemanem v posledním kole proti Janovu zaujal obratem z 0:2 na 4:2, v dnešním utkání s Udine naopak o dvoubrankový náskok přišel a prohrál 2:3. Dva góly Lamely vynulovali Domizzi a Di Natale, který poté v 88. minutě rozhodl z penalty.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:
Catania - Juventus Turín 0:1 (57. Vidal)
Boloňa - Inter Milán 1:3 (58. Cherubin - 27. Ranocchia, 53. Milito, 64. Cambiasso)
FC Turín - Parma 1:3 (90.+2 Baša - 72. Sansone, 73. Amauri, 88. Rosi)
Fiorentina - Lazio Řím 2:0 (45. Ljajič, 90. Toni)
Pescara - Bergamo 0:0
Sampdoria Janov - Cagliari 0:1 (47. Dessena)
AS Řím - Udine 2:3 (22. a 24. Lamela - 50. a 88. z pen. Di Natale, 32. Domizzi)
Neapol - Chievo 1:0 (58. Hamšík, záložník hostů Vacek byl vyloučen).