Juventus - Boloňa 2:1

Juventus vydřeným vítězstvím zvýšil náskok v čele tabulky, Inter je druhý

31. října 2012 22:48 - Milán
(Aktualizováno: 31. října 2012 23:09)

Fotbalisté Juventusu zvítězili díky brance Paula Pogby v nastavení 2:1 nad Boloňou a po 49. ligovém zápasu bez prohry za sebou si upevnili vedení v tabulce Serie A. Na druhé místo se díky výhře 3:2 nad Sampdorií dostal Inter Milán a před sobotním šlágrem se svým turínským rivalem ztrácí na lídra čtyři body.

Giorgio Perottino, Reuters

Juventus se proti předposlední Boloni dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až devět minut po přestávce Quagliarellovi. V 71. minutě však vyrovnal Taider a vypadalo to, že vedoucí tým tabulky po čtyřech vítězstvích remizuje. Plný bodový zisk však zajistil favoritovi v první nastavené minutě hlavou francouzský záložník Pogba, jenž přišel v létě z Manchesteru United.

Porážky dosud druhé Neapole 0:1 na hřišti Atalanty Bergamo využil k posunu na druhé místo ve výborné formě hrající Inter. Milánský celek doma se Sampdorií prohrával od 20. minuty po brance Munariho, šest minut po pauze byl však vyloučen Costa a Milito, Palacio a Guarín zápas otočili. Hosté v nastavení už pouze snížili na konečných 2:3. Inter si tak připsal šestou výhru za sebou a osmou včetně Evropské ligy.

Fotbalisté AS Řím, které trénuje český trenér Zdeněk Zeman, prohráli 2:3 v Parmě a v tabulce jim patří sedmá pozice.