Lazio - AS Řím 3:2Zemanův AS Řím prohrál v městském derby s Laziem

Řím

Fotbalisté AS Řím prohráli v italské Serii A v městském derby s Laziem 2:3. Tým českého trenéra Zdeňka Zemana neudržel vedení a celý druhý poločas dohrával v početním oslabení. V závěru dostal červenou kartu i vítězný celek, na jehož lavičce zůstal český reprezentační útočník Libor Kozák.

Antonio Candreva z Lazia se raduje ze vstřelení gólu do sítě AS Řím.

AS sice na společném Olympijském stadiónu poslal už v deváté minutě do vedení Lamela, ale Lazio otočilo v posledních deseti minutách první půle skóre díky Candrevovi a Klosemu. Zemanův tým korunoval nepovedený závěr poločasu v nastaveném čase, když byl De Rossi vyloučen za úder pěstí do obličeje Mauriho.

"Nešťastné gesto Daniela, byla to neadekvátní reakce. Každé reakci ale předchází akce, v tomto případě hráče Lazia, který ho tahal za dres hodně agresivně," řekl po zápase Zeman.

Právě záložník Lazia Mauri hned v první minutě druhé půle zvýšil na 3:1, ale utkání rovněž nedohrál, protože pět minut před koncem byl vyloučen po druhé žluté kartě. Rozhodčí tak za poslední čtyři římská derby rozdali dohromady sedm červených karet.

Lazio zvítězilo ve vzájemném zápase potřetí v řadě

V 86. minutě sice snížil střídající Pjanič, ale páté Lazio náskok udrželo a šestý celek tabulky porazilo ve třetím vzájemném utkání Serie A za sebou.

"Silný déšť a promáčené hřiště nám nesvědčilo. Moje mužstvo je zvyklé hrát kombinačně," podotkl Zeman, který jinak svůj tým za výkon nijak nekritizoval.

"Je těžké hrát o deseti, natož půlku derby. Fanoušci viděli pět gólů, kdybychom dali v poslední minutě gól na 3:3, kterému jsme byli blízko, byli bychom hrdiny," uvedl. "Takhle mě to mrzí, ale opakuji: hrajeme dobře, předvádíme zajímavý fotbal, nevydržíme vždycky celých 90 minut. A nemáme tolik bodů, kolik si zasloužíme. Nemám, co bych zásadně měnil," dodal Zeman.

Bergamo zdolalo Inter

Druhý Inter Milán prohrál na hřišti Bergama 2:3, přerušil sérii sedmi ligových vítězství a na vedoucí Juventus Turín ztrácí po dvanáctém kole čtyři body.

AC Milán nenavázal na nedávné slušné výsledky a doma podlehl Fiorentině 1:3. Mužstvo z Florencie vyhrálo páté z posledních šesti utkání a zůstává na čtvrté pozici. Třetí místo uhájila Neapol, která zvítězila na hřišti FC Janov 4:2.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:
Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (52. a 71. Dybala)
AC Milán - Fiorentina 1:3 (60. Pazzini - 10. Aquilani, 38. Valero, 88. El Hamdaoui)
Chievo - Udine 2:2 (38. Andreolli, 88. Paloschi z pen. - 42. a 90.+1 Angella)
FC Janov - Neapol 2:4 (23. Immobile, 56. Bertolacci - 54. Mesto, 79. Cavani, 90. Hamšík, 90.+4 Insigne)
FC Turín - Boloňa 1:0 (66. D'Ambrosio)
Lazio Řím - AS Řím 3:2 (35. Candreva, 43. Klose, 46. Mauri - 9. Lamela, 86. Pjanič).
Parma - Siena 0:0
Bergamo - Inter Milán 3:2 (60. a 67. z pen. Denis, 9. Bonaventura - 56. Guarín, 84. Palacio).