Juventus - Atalanta 3:0Juventus porazil Bergamo a upevnil si první místo v Serii A

Řím

Fotbalisté Juventusu Turín porazili Bergamo jasně 3:0 a upevnili si vedení v italské lize. Obhájce titulu má po 17 kolech sedmibodový náskok před Interem Milán. AS Řím vedený českým trenérem Zdeňkem Zemanem prohrál na půdě veronského Chieva 0:1 a ukončil sérii čtyř vítězství.

Andrea Pirlo z Juventusu tleská během utkání s Atalantou.

Juventus rozhodl o třinácté výhře v sezoně na svém stadiónu už v úvodní půlhodině po brankách Vučiniče, Marchisia a povedeném trestném kopu Pirla. Ještě před přestávkou byl navíc vyloučen hostující Manfredini za dvě žluté karty během dvou minut.

AS Řím přišel ve Veroně o všechny body až v 87. minutě, kdy se prosadil střídající Pellissier. Svěřenci kouče Zemana, známého vyznavače ofenzivního stylu, poprvé v této sezoně Serie A vyšli střelecky naprázdno a propadli se na šestou příčku. Český záložník Kamil Vacek nebyl ani na lavičce Chieva.

Výbornou formu potvrdili hráči AC Milán, kteří doma porazili nováčka Pescaru 4:1, počtvrté za sebou naplno bodovali a v tabulce jsou sedmí. Jedním gólem pomohl "rossoneri" vedoucí kanonýr soutěže El Shaarawy, jenž si polepšil na čtrnáct zásahů. Skóre otevřel už v první minutě Nocerino, dvě branky si dali hosté sami.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:
Fiorentina - Siena 4:1 (16. a 79. Toni, 19 Pizarro z pen., 45. Aquilani - 70. Reginaldo),
AC Milán - Pescara 4:1 (1. Nocerino, 51. vlastní Abbruscato, 79. vlastí Jonathas, 81. El Shaarawy - 56. Terlizzi),
Catania - Sampdoria Janov 3:1 (55. Paglialunga, 65. Bergessio, 90. Castro - 29. Maresca z pen.),
Chievo - AS Řím 1:0 (87. Pellissier),
FC Janov - FC Turín 1:1 (29. Granqvist - 19. Bianchi),
Juventus Turín - Bergamo 3:0 (2. Vučinič, 14. Pirlo, 27. Marchisio),
Parma - Cagliari 4:1 (21. a 86. Belfodil, 54. Biabiany, 65. Valdés z pen. - 20. Sau),
Neapol - Boloňa 2:3 (50. Gamberini, 70. Cavani - 10. Gabbiadini, 86. Kone, 89. Portanova).