Lazio porazilo Cagliari a upevnilo si druhé místo v Serii A

Řím

Fotbalisté Lazia porazili v italské lize Cagliari 2:1, upevnili si druhé místo v tabulce a stáhli náskok vedoucího Juventusu na pět bodů. Turínský lídr má však k dobru zápas 19. kola se Sampdorií Janov. Římský celek s českým útočníkem Liborem Kozákem na lavičce otočil zápas až dvěma góly v posledních jedenácti minutách. Poražený tým dohrával s devíti hráči.

Abdoulay Konko z Lazia Řím (vpravo) se raduje z branky se svým spoluhráčem Sergiem Floccarim.

Lazio na Olympijském stadionu dlouho nedokázalo sedmnácté Cagliari překonat. Po bezbrankovém prvním poločase se dokonce prosadili jako první hosté, které poslal po hodině hry do vedení útočník Marco Sau.

Závěr však patřil římskému mužstvu. V 79. minutě nejprve vyrovnal francouzský obránce Abdoulay Konko. Čtyři minuty před koncem dokonal obrat proměněnou penaltou záložník Antonio Candreva a zařídil domácím pátou ligovou výhru z posledních šesti zápasů.

Pokutovému kopu předcházel sporný kontakt útočníka Lazia Miroslava Kloseho s brankářem Michaelem Agazzim, jenž za něj byl po druhé žluté kartě vyloučen. Za protesty pak dostal červenou kartu i jeho spoluhráč Andrea Cossu. Na tribunu byl vykázán také stěžující si trenér Cagliari Ivo Pulga, jehož tým utrpěl šestou porážku za sebou.