Neapol zdolala Parmu a stáhla náskok Juventusu

Milán

Fotbalisté Neapole využili sobotního zaváhání Juventusu v duelu s Janovem a díky vítězství 2:1 na hřišti Parmy stáhli náskok "Staré dámy" na čele italské ligy na tři body.

Útočník Neapole Cavani se raduje z gólu.

Příštího soupeře Plzně v Evropské lize poslal do vedení ve 20. minutě střelou v pádu slovenský záložník Hamšík, který tak zaznamenal osmý ligový gól v této sezoně. Za domácí vyrovnával v 74. minutě Sansone. O zisku všech tří bodů pro Neapol, rozhodl pět minut před koncem svojí osmnáctou brankou nejlepší ligový střelec Cavani. Oba góly Neapole padly po přesných kolmicích za obranu.

Parma vyšla poprvé po pěti zápasech bodově naprázdno, naopak Neapol si prodloužila svojí sérii neporazitelnosti na pět zápasů a upevnila si druhé místo v ligové tabulce.

Trenér Neapole Mazzarri poslal na hřiště následující sestavu: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos - Mesto (78. Armero), Džemaili, Inler (63. Donadel), Zuniga - Hamšík - Panděv (66. L. Insigne), Cavani.

AS Řím v italské lize počtvrté za sebou zaváhal a klesl na 8. místo, kde se mu pohárové příčky vzdálily na tři body. Svěřenci českého kouče Zdeňka Zemana ve 22. kole jen remizovali 3:3 v Boloně.

Římané přitom dvakrát vedli, podruhé poté, co Osvaldo po pár vteřinách odpověděl na Gilardinovo vyrovnání. Jenže Boloňa skóre otočila a Tachtsidis čtvrthodiny před koncem alespoň srovnal.

Zemana, který se kvůli dnešnímu zápasu omluvil z oslav výročí Slavie, tak může alespoň těšit, že jeho svěřenci ve 14 z posledních 20 soutěžních zápasů dali vždy minimálně dva góly a se 47 zásahy jsou nejproduktivnějším týmem Serie A.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:
Boloňa - AS Řím 3:3 (17. Gilardino, 26. Gabbiadini, 54. Pasquato - 9. Florenzi, 18. Osvaldo, 74. Tachtsidis)
Bergamo - AC Milán 0:1 (29. El Shaarawy)
Cagliari - Palermo 1:1 (90. Ribeiro - 30. Iličič)
Catania - Fiorentina 2:1 (50. Legrottaglie, 88. Castro - 22.Migliaccio)
Parma - Neapol 1:2 (74. Sansone - 20. Hamšík, 85. Cavani)
Sampdoria Janov - Pescara 6:0 (42., 56., 58. a 71. Icardi, 31. z pen. Eder, 50. Obiang)
Udine - Siena 1:0 (36. Muriel)
Inter Milán - FC Turín 2:2 (5. Chivu, 67. Cambiasso - 23. a 52. Meggiorini)