Rubriky:

Itálie

Lazio musí za rasismus fanoušků zaplatit pokutu 140 000 eur

30. ledna 2013 22:23 - Nyon

Lazio Řím dostalo od UEFA pokutu 140 000 eur (3,6 miliónu korun) za rasistické a další nevhodné chování fanoušků v zápasech Evropské ligy proti Tottenhamu a Mariboru. Klub českého útočníka Libora Kozáka navíc dostal varování, že pokud v příštích dvou letech dojde k podobnému prohřešku, bude mít na jeden duel evropských pohárů zavřený stadión.

 

Petr Horník, Právo

Pokutu 50 000 eur udělila kontrolní a disciplinární komise UEFA Laziu za prosincové utkání v Mariboru, kde se italští příznivci dopouštěli rasistického chování a zapalovali světlice.

Dalších 90 000 musí římský klub zaplatit za různé incidenty před listopadovým zápasem proti Tottenhamu a po něm. Část fanoušků Lazia skandovala německy heslo "Juden Tottenham" ("Židé Tottenham") a vyvěsila transparent "Free Palestine" ("Svobodná Palestina"). Tottenham, jehož jeden fanoušek byl v noci před zápasem pobodán v římském baru, je znám svou dlouholetou vazbou na londýnskou židovskou komunitu.

Prohřešky Lazia dále zahrnovaly házení světlic a dělobuchů a ze strany funkcionářů pozdní předání soupisky.

Tottenham dostal za zapojení svých příznivců do nepokojů na stadiónu pokutu 10 000 eur. Maribor musí za nedostatečnou pořadatelskou službu v utkání s Laziem zaplatit 17 tisíc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..