Itálie

Sampdoria - AS Řím 3:1

AS Řím poprvé bez trenéra Zemana podlehl Sampdorii Janov, Balotelli se znovu trefil

10. února 2013 17:18 - Řím

Fotbalisté AS Řím v prvním zápase po propuštění českého trenéra Zdeňka Zemana prohráli 1:3 na půdě Sampdorie Janov a po 24 kolech italské ligy zůstávají v tabulce osmí. Tým z hlavního města, který poprvé v sezóně vedl bývalý asistent Aurelio Andreazzoli, ani v šestém utkání v roce 2013 nezvítězil a podruhé za sebou prohrál o dvě branky.

Alessandro Garofalo, Reuters

Sampdorii poslal do vedení jedenáct minut po přestávce Marcelo Estigarribia. Za hosty mohl odpovědět Pablo Osvaldo, ale zahodil penaltu. Před pokutovým kopem se navíc pohádal s kapitánem Franceskem Tottim. "Mrzí mě to, ale musím se dívat dopředu. Vím, že mě teď budou všichni kritizovat a odvrátí se ode mně, ale nesmím věšet hlavu," uvedl Osvaldo. "Chtěl jsem vzít na sebe zodpovědnost a cítil jsem se připraven," dodal.

Konflikt mezi spoluhráči překvapil i nového trenéra Andreazzoli. "Nevím, proč šel Osvaldo na penaltu. Na pokutové kopy je určený Totti. Ale třeba se dohodli," prohlásil.

Druhou branku janovský celek přidal v 73. minutě díky Gianlukovi Sansonemu, hosty ale rychle vrátil do hry Erik Lamela. Poslední slovo však patřilo v 77. minutě Mauru Icardimu, jenž uzavřel na konečných 3:1.

Mario Balotelli se střelecky prosadil i ve druhém utkání za AC Milan po lednovém přestupu z Manchesteru City. Italský reprezentační útočník v Cagliari vyrovnal v 82. minutě z penalty na 1:1 a odpověděl na vedoucí trefu Ibarba.

Přestože pokutovému kopu předcházelo vyloučení domácího obránce Davide Astoriho za faul na Balotelliho, tak hráči AC v závěrečné desetiminutovce početní výhodu nevyužili a obrat v zápase nedokonali. "Rossoneri" přerušili sérii tří výher a propadli se na páté místo v tabulky.

Čtvrtý je po posledním zápase 24. kola druhý milánský celek Inter, který si poradil s Chievem Verona a na svém hřišti zvítězil 3:1.

Na brzkou branku domácího Antonia Cassana z druhé minuty sice odpověděl veronský Luca Rigoni, ale obránce Andrea Ranocchia ještě v prvním poločase vrátil Milánu vedení. To pět minut po přestváce pojistil třetím zásahem Diego Milito. Jen na lavičce Chieva zůstal tentokrát český záložník Kamil Vacek.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:
Parma - FC Janov 0:0,
Bergamo - Catania 0:0,
Boloňa - Siena 1:1 (41. Kone - 33. Emeghara),
Cagliari - AC Milán 1:1 (45. Ibarbo - 82. Balotelli z pen.),
Palermo - Pescara 1:1 (80. Fabbrini - 73. Bjarnason),
Sampdoria Janov - AS Řím 3:1 (56. Estigarribia, 73. Sansone, 77. Icardi - 75. Lamela),
Udine - FC Turín 1:0 (7. Pereyra),
Inter Milán - Chievo 3:1 (2. Cassano, 26. Ranocchia, 50. Milito - 21. Rigoni).