Sampdoria - AS Řím 3:1AS Řím poprvé bez trenéra Zemana podlehl Sampdorii Janov, Balotelli se znovu trefil

Řím

Fotbalisté AS Řím v prvním zápase po propuštění českého trenéra Zdeňka Zemana prohráli 1:3 na půdě Sampdorie Janov a po 24 kolech italské ligy zůstávají v tabulce osmí. Tým z hlavního města, který poprvé v sezóně vedl bývalý asistent Aurelio Andreazzoli, ani v šestém utkání v roce 2013 nezvítězil a podruhé za sebou prohrál o dvě branky.

Balotelli se pyšní se svou novou chloubou.

Sampdorii poslal do vedení jedenáct minut po přestávce Marcelo Estigarribia. Za hosty mohl odpovědět Pablo Osvaldo, ale zahodil penaltu. Před pokutovým kopem se navíc pohádal s kapitánem Franceskem Tottim. "Mrzí mě to, ale musím se dívat dopředu. Vím, že mě teď budou všichni kritizovat a odvrátí se ode mně, ale nesmím věšet hlavu," uvedl Osvaldo. "Chtěl jsem vzít na sebe zodpovědnost a cítil jsem se připraven," dodal.

Konflikt mezi spoluhráči překvapil i nového trenéra Andreazzoli. "Nevím, proč šel Osvaldo na penaltu. Na pokutové kopy je určený Totti. Ale třeba se dohodli," prohlásil.

Druhou branku janovský celek přidal v 73. minutě díky Gianlukovi Sansonemu, hosty ale rychle vrátil do hry Erik Lamela. Poslední slovo však patřilo v 77. minutě Mauru Icardimu, jenž uzavřel na konečných 3:1.

Mario Balotelli se střelecky prosadil i ve druhém utkání za AC Milan po lednovém přestupu z Manchesteru City. Italský reprezentační útočník v Cagliari vyrovnal v 82. minutě z penalty na 1:1 a odpověděl na vedoucí trefu Ibarba.

Přestože pokutovému kopu předcházelo vyloučení domácího obránce Davide Astoriho za faul na Balotelliho, tak hráči AC v závěrečné desetiminutovce početní výhodu nevyužili a obrat v zápase nedokonali. "Rossoneri" přerušili sérii tří výher a propadli se na páté místo v tabulky.

Čtvrtý je po posledním zápase 24. kola druhý milánský celek Inter, který si poradil s Chievem Verona a na svém hřišti zvítězil 3:1.

Na brzkou branku domácího Antonia Cassana z druhé minuty sice odpověděl veronský Luca Rigoni, ale obránce Andrea Ranocchia ještě v prvním poločase vrátil Milánu vedení. To pět minut po přestváce pojistil třetím zásahem Diego Milito. Jen na lavičce Chieva zůstal tentokrát český záložník Kamil Vacek.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:
Parma - FC Janov 0:0,
Bergamo - Catania 0:0,
Boloňa - Siena 1:1 (41. Kone - 33. Emeghara),
Cagliari - AC Milán 1:1 (45. Ibarbo - 82. Balotelli z pen.),
Palermo - Pescara 1:1 (80. Fabbrini - 73. Bjarnason),
Sampdoria Janov - AS Řím 3:1 (56. Estigarribia, 73. Sansone, 77. Icardi - 75. Lamela),
Udine - FC Turín 1:0 (7. Pereyra),
Inter Milán - Chievo 3:1 (2. Cassano, 26. Ranocchia, 50. Milito - 21. Rigoni).