Catania - Inter 2:3Inter otočil zápas s Catanií, Totti dal v italské lize 225. gól

Řím

Gólem v nastaveném čase zvítězili fotbalisté Interu Milán ve 27. kole italské ligy na hřišti Catanie 3:2 a v tabulce jim patří čtvrté místo. Nerazzuri se dočkali tří bodů po dvou zápasech a zaznamenali teprve třetí vítězství v posledních deseti utkáních. AS Řím si poradil na domácím hřišti s FC Janov 3:1. Kapitán Francesco Totti dal z penalty 225. gól v soutěži a vyrovnal druhý nejlepší výkon historie, o který se v padesátých letech postaral Švéd Gunnar Nordahl.

Fotbalisté Interu Milán se radují ze vstřelení gólu (ilustrační foto).

V 16. minutě zápasu byl ve vápně faulován Daniele De Rossi a Totti nedal střelou k tyči gólmanovi šanci. Hosté vyrovnali rovněž z pokutového kopu, když se tři minuty před přestávkou trefil Marco Borriello.

Vedení domácím vrátil po hodině hry přesnou hlavičkou Alessio Romagnoli. V 79. minutě musel po druhé žluté kartě opustil hřiště slovenský záložník Juraj Kucka a hosté dohrávali v deseti. Definitivní podobu výsledku dal minutu před koncem střídající Simone Perrotta. AS Řím tak vybojoval třetí ligové vítězství v řadě a posunul se na sedmé místo.

Inter prohrával od osmé minuty, kdy se po rychlé individuální akci prosadil nejlepší střelec Catanie Gonzalo Rubén Bergessio a připsal si osmou branku v sezóně. Za jedenáct minut už domácí vedli o dvě branky, když centrovaný míč z přímého kopu poslal za záda gólmana Samira Handanoviče obránce Giovanni Marchese.

Hosté snížili sedm minut po přestávce po hlavičce Ricarda Álvareze, který se trefil poprvé v sezoně. Vyrovnání se Inter dočkal v 13 minut před koncem díky zásahu Rodriga Palacia a stejný hráč zajistil v nastavení milánskému celku tři body a s devíti brankami se dotáhl na nejlepšího střelce Interu zraněného Diega Milita.

Interu po výhře patří čtvrté místo a na městského rivala AC na třetí příčce ztrácí jediný bod. Catanie, která vyšla poprvé po čtyřech zápasech bodově naprázdno, je sedmá.

Po prohře v minulém kole zabrala také Fiorentina, která si doma poradila s Chievem 2:1. Na gól domácího kapitána Manuela Pasquala dokázal ještě před přestávkou odpovědět Isaac Cofie, o výhře "Fialek" ale rozhodl dvanáct minut před koncem zápasu Marcelo Larrondo. Fiorentině tak patří v tabulce šesté místo, na pátou příčku zajišťující postup do evropských pohárů ztrácí dva body.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:
FC Turín - Palermo 0:0
Boloňa - Cagliari 3:0 (5. Taider, 18. Diamanti, 90. Pasquato)
Catania - Inter Milán 2:3 (7. Bergessio, 18. Marchese - 52. Álvarez, 70. a 90.+2 Palacio)
Fiorentina - Chievo 2:1 (4. Pasqual, 78. Larrondo - 38. Cofie)
Pescara - Udine 0:1 (8. Di Natale)
Sampdoria Janov - Parma 1:0 (58. Icardi)
Siena - Bergamo 0:2 (3. a 68. Bonaventura)
AS Řím - FC Janov 3:1 (16. Totti z pen., 58. Romagnoli, 89. Perrotta - 42. Borriello z pen.).