AS Řím - Parma 2:0Totti přidal 226. gól v italské lize a je druhý mezi střelci

Řím

Francesco Totti pomohl brankou k výhře AS Řím 2:0 nad Parmou a se 226 góly se osamostatnil na druhém místě historické tabulky střelců italské ligy. Fotbalisté Neapole zdolali Bergamo 3:2 a přerušili sérii pěti zápasů bez výhry. Na druhém místě si udrželi dvoubodový náskok před AC Milán, který v neděli zdolal Palermo 2:0.

Kapitán AS Řím Francesco Totti oslavuje svůj gól proti Parmě.

Totti zvýšil v 70. minutě na 2:0 z přímého kopu, který poslal do sítě nekompromisní ranou při zemi. Předstihl tak švédského kanonýra Gunnara Nordahla, s nímž se dosud dělil o druhé místo. První je s 274 zásahy Silvio Pinola. Skóre načal už v sedmé minutě zblízka Erik Lamela a spolu s Tottim poslal AS na páté místo tabulky.

Neapol kromě pěti ligových duelů nezvládla ani dvojzápas v Evropské lize s Plzní a v posledních sedmi utkáních vstřelila jen dva góly. Dnešní duel 29. kola ale začala nadějně: útočník Edinson Cavani protrhl z penalty již ve čtvrté minutě bezmála dvouměsíční čekání na gól, které se téměř přesně kryje s výsledkovou krizí jihoitalského týmu.

Atalanta však vyrovnala po půlhodině hry díky vlastnímu gólu z hlavy stopera Paola Cannavara a na druhou branku Cavaniho ze 65. minuty odpověděl rychle její nejlepší střelec Germán Denis. Neapol do rozhodujícího náskoku poslal až devět minut před koncem Goran Panděv.

Balotelli dvěma góly zařídil výhru AC Milán

Ani čtvrtá trenérská změna v této sezóně nepřinesla body Palermu. Nový kouč Giuseppe Sannino, který tým vedl již v úvodních třech zápasech sezony, při obnovené premiéře na lavičce sicilského klubu utrpěl porážku 0:2 na hřišti AC Milán.

O triumfu domácích, kteří jako poslední v novém roce ještě v italské lize neprohráli, rozhodl útočník Mario Balotelli. Italský reprezentant byl v deváté minutě stažen při rohovém kopu za dres a nařízenou penaltu sám proměnil. Svým sedmým gólem v šestém zápase od příchodu z Manchesteru City pak v 66. minutě uzavřel skóre.

Kozák hrál v základu, Lazio ale prohrálo

Český útočník Libor Kozák si hattrickem v Evropské lize do sítě Stuttgartu vysloužil start v základní sestavě Lazia proti FC Turín, své čekání na gól v tomto ročníku Serie A ale neukončil. Jeho tým hrál už od 16. minuty bez vyloučeného Michaela Cianiho, který dostal dvě žluté karty během dvou minut, a nakonec dokonce prohrál 0:1, protože osm minut před koncem rozhodl Jonathas.

Bez bodu zůstal i ve svém druhém utkání na lavičce Pescary nový trenér Cristian Bucchi. Proti Chievu, na jehož soupisce opět chyběl záložník Kamil Vacek, inkasovali jeho svěřenci v 88. minutě a v nastavení a prohráli 0:2.

Utkání Interu Milán na hřišti Sampdorie Janov bylo odloženo vinou počasí. Hosté požádali o změnu termínu kvůli předpovědi meteorologů, podle které večer na severu Itálie hrozí silné sněžení, déšť a bleskové záplavy.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:
Siena - Cagliari 0:0
AC Milán - Palermo 2:0 (9. z pen. a 66. Balotelli)
Fiorentina - FC Janov 3:2 (33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. vlastní Cassani - 59. Portanova, 69. Antonelli)
Neapol - Bergamo 3:2 (4. z pen. a 65. Cavani, 81. Panděv - 31. vlastní Cannavaro, 73. Denis)
Pescara - Chievo 0:2 (88. Stoian, 90.+2 Théréau)
AS Řím - Parma 2:0 (7. Lamela, 70. Totti)
FC Turín - Lazio Řím 1:0 (82. Jonathas)
Utkání Sampdoria Janov - Inter Milán bylo odloženo kvůli hrozícím záplavám.