Inter - Juventus 1:2Juventus zdolal fotbalisty Interu, Palermo překvapilo AS Řím

Fotbalisté Juventusu zdolali ve šlágru 30. kola italské ligy Inter Milán na jeho hřišti 2:1 a dál vedou tabulku s náskokem devíti bodů před Neapolí. Svěřenci kouče Antonia Conteho vrátili soupeři listopadovou domácí prohru, kterou Inter ukončil 49 zápasů dlouhou sérii Juventusu bez porážky. Neapol vyhrála na hřišti FC Turín 5:3 i přesto, že ještě dvanáct minut před koncem prohrávala 2:3. Hattrickem se na výhře hostů podílel Švýcar původem z Jugoslávie Blerim Džemaili.

Útočník Juventusu Fabio Quagliarella se raduje z branky do sítě Interu Milán.

Juventus šel na San Siru do vedení už ve třetí minutě, když se dalekonosnou střelou trefil k tyči Fabio Quagliarella. Dvanáctá ligová branka jej posunula do čela tabulky klubových střelců. Za domácí se prosadil devět minut po změně stran rovněž nejlepší kanonýr mužstva Rodrigo Palacio, který skóroval už poosmnácté. Vedení vrátil "Staré dámě" v 60. minutě Alessandro Matri, který doklepl do branky Quagliarellův centr.

Inter po prohře s Boloňou v minulém kole neuspěl doma podruhé za sebou a v tabulce klesl na šestou příčku. Juventus naproti tomu nepoznal hořkost porážky již v pěti ligových zápasech.

Neapol si výhrou dokázala udržet druhé místo, na kterém by ji v případě neúspěchu vystřídalo po výhře v Chievu milánské AC. Hosty poslal do vedení Džemaili v desáté minutě, na jeho branku ale dokázal za dvacet minut odpovědět Paulo Barreto. Po změně stran přidal Džemaili další gól, jenže hosté opět vyrovnali zásluhou penalty v podání Jonathase, který byl v té době na hřišti jen dvanáct minut. Další střídající hráč Meggiorini pak po chybě hostující obrany poslal turínské do vedení.

Jenže za dvě minuty se po přesném centru trefil z voleje pod břevno znovu Džemaili a hattrickem zajistil vyrovnání. V dosavadním průběhu soutěže se přitom prosadil jen jednou. O třech bodech pro Neapol pak rozhodl nejprve brankou z přímého kopu a pak hlavičkou nejlepší střelec hostů Edinson Cavani, který zaznamenal již 22 branek.

Lazio porazilo Catanii a je páté

Na pátém místě tabulky vystřídalo Inter římské Lazio, v jehož dresu se na hřišti proti Catanii objevil i Libor Kozák. Český reprezentační útočník v 63. minutě vystřídal Louise Sahu, gólově se však neprosadil. Lazio přesto díky dvěma brankám během dvou minut dokázalo otočit vývoj zápasu a zvítězit 2:1.

První výhry od 19. ledna se dočkalo sestupem ohrožené Palermo, když zaskočilo doma výhrou 2:0 AS Řím. Tým z hlavního města Sicílie rozhodl v prvním poločase, kdy se prosadili oba nejlepší střelci klubu Josip Iličič a Fabrizio Miccoli. I přes výhru však Palermu patří dvanáctá a tedy stále sestupová pozice. AS Řím ztratil všechny body poprvé od únorové prohry se Sampdorií Janov a v tabulce je sedmý.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Bergamo - Sampdoria Janov 0:0
Cagliari - Fiorentina 2:1 (11. a 39. z pen. Pinilla - 73. Cuadrado)
FC Janov - Siena 2:2 (6. Borriello, 71. Jankovič - 44. Emeghara, 52. Rosina z pen.)
Inter Milán - Juventus Turín 1:2 (54. Palacio - 3. Quagliarella, 60. Matri)
Lazio Řím - Catania 2:1 (79. vlastní Legrottaglie, 81. Candreva z pen. - 50. Izco)
Palermo - AS Řím 2:0 (21. Iličič, 35. Miccoli)
Parma - Pescara 3:0 (18. Benalouane, 52. Paletta, 65. Amauri)
Udine - Boloňa 0:0
Chievo - AC Milán 0:1 (25. Montolivo)
FC Turín - Neapol 3:5 (30. Barreto, 74. Jonathas z pen., 78. Meggiorini - 10., 47. a 80. Džemaili, 84. a 90. Cavani).