Cavani po pozdním návratu jen střídal, i tak stihl dva góly

Útočník Neapole Edinson Cavani původně neměl v sobotním utkání italské ligy proti FC Turín nastoupit, nakonec byl ale jako obvykle ústřední postavou utkání s divokým výsledkem 5:3. Kvůli pozdnímu návratu z reprezentačního srazu začal uruguayský kanonýr jen na lavičce, k výhře ale po příchodu na hřiště pomohl dvěma brankami.

Útočník Neapole Edinson Cavani se raduje z gólu, který vstřelil Turínu.

Nejlepší střelec Serie A se zdržel v Chile, kde odehrál s národním týmem duel kvalifikace mistrovství světa (0:2), a tak hrozilo, že vůbec nebude v nominaci na zápas. Nakonec začal na lavičce a nastoupil v 65. minutě za stavu 2:1 pro svůj tým. Už po čtvrt hodině však zbytečně zahrál rukou v pokutovém území a umožnil soupeři vyrovnat z penalty na 2:2.

Krátce nato se domácí nováček dostal do vedení, už za dvě minuty ale srovnal na 3:3 svým třetím gólem Blerim Dzemaili. O zbývající branky už se postaral Cavani - nejprve se parádně trefil z přímého kopu, v poslední minutě ještě 22. gólem v sezoně pečetil skóre hlavou.

"Říkal jsem mu, že ho chci čerstvého na půl hodiny, protože cestoval přes půl světa. Kdyby hrál od začátku, ve druhé půli by už byl vyčerpaný a stejně bych ho musel střídat. Ostatní hráči vypadali čerstvě a on mé vysvětlení pochopil," řekl trenér Walter Mazzari.

Výsledek mohl být i vyšší, jenže Slovák Marek Hamšík zahodil v 39. minutě penaltu. Hráče jihoitalského týmu ale mrzely hlavně inkasované góly. "Nemůžeme dostávat takové tři góly, pokud se chceme dostat mezi evropskou elitu," zlobil se Dzemaili.

Autor hattricku slavil své úvodní dva góly jen střídmě, naplno nechal radost propuknout až při posledním. "Byl to pro mě zvláštní zápas, FC Turín odstartoval moji kariéru v Itálii. Musím přiznat, že mi ho bylo líto, ale na tomto stadionu se mi prostě daří," řekl švýcarský reprezentant.