Juventus - Pescara 2:1Fotbalisté Juventusu zdolali poslední Pescaru, zachránil je Vučinič

Turín

Fotbalisté Juventusu v 31. kole italské ligy zdolali na domácím hřišti poslední Pescaru 2:1 a tabulku vedou s náskokem 12 bodů. Obhájce titulu se proti nováčkovi soutěže dlouho nemohl prosadit, nakonec však díky dvěma trefám Mirka Vučiniče získal očekávané tři body.

Útočník Juventusu Mirko Vučinič zajistil Staré dámě tři body.

Juventus rozhodl o výhře až v závěrečné dvacetiminutovce. Giuseppe Rizzo v pokutovém území stáhl Artura Vidala, uviděl červenou kartu a hosté dohrávali utkání v deseti. Z nařízené penalty otevřel skóre Vučinič, který si na oslavu gólu stáhl trenýrky a zamával s nimi fanouškům, za což obdržel žlutou kartu. Nejlepší střelec Staré dámy zaznamenal devátou ligovou trefu a jeho proměněná penalta byla zároveň jeho stou brankou v nejvyšších soutěžích. Za dalších pět minut se Vučinič prosadil technickou střelou podruhé, když využil přihrávku Kwadwa Asamoaha.

Pescara i v deseti dokázala snížit po individuální akci Emannuela Cascioneho, na vyrovnání však již nedosáhla. Hosté si tak připsali sedmou porážku v řadě a s 21 body zůstávají poslední.

Bianchi zařídil Turínu bod

Boloňa remizovala na domácím hřišti s FC Turín 2:2. Domácí prohrávali od 25. minuty, kdy míč zblízka hlavou dorazil za brankovou čáru Paulo Barreto.

Boloňa dokázala odpovědět dvacet minut po přestávce, kdy se opět hlavou prosadil po přesném centru Panajotise Kone. Domácí pak byli po trefě Tiberia Guarenteho blízko výhře, v nastaveném čase ale z poslední akce zápasu udeřil Rolando Bianchi. Boloni patří dvanácté místo, Turín je čtrnáctý a na svého dnešního soupeře ztrácí bod.