Fiorentina - AC Milán 2:2Fotbalisté AC i Interu Milán prohospodařili dvougólový náskok

Florencie

Fotbalisté Interu i AC Milán ztratili v 31. kole italské ligy dvoubrankové vedení. Hráči AC již potřinácté v řadě neprohráli, ale po remíze 2:2 na hřišti Fiorentiny ztrácejí už čtyři body na druhou Neapol, která zdolala FC Janov 2:0. Inter v šokující poslední půlhodině přišel kvůli hattricku Germána Denise o vedení 3:1 nad Bergamem a prohrál 3:4.

Fotbalisté AC Milán Riccardo Montolivo (vlevo), Stephan El Shaarawy (uprostřed) a Mario Balotelli se radují ze vstřelení gólu proti Fiorentině.

Domácí Fiorentina inkasovala proti AC ve 14. minutě od svého bývalého hráče Riccarda Montoliva, ve 39. minutě ji navíc oslabil taktickým faulem stoper Nenad Tomovič. Dvoubrankový náskok zajistil milánskému týmu v 62. minutě Mathieu Flamini, jenže ke třem bodům to nestačilo.

Fiorentina vyrovnala ze dvou penalt během sedmi minut. Nejdříve si pro nedovolený zákrok došel Adem Ljajič a sám skóroval, brzy nato byl faulován Juan Cuadrado a pokutový kop úspěšně zahrál záložník David Pizarro. Tým Massimiliana Allegriho dohrával zápas se čtyřmi útočníky, ale žádné větší gólové šance se nedočkal.

Bergamo otočilo duel proti Interu

Inter ztratil v 56. minutě své vedení 1:0 nad Bergamem, ale hned z protiútoku ho poslal zpět o gól před soupeře záložník Ricardo Álvarez, který v 57. minutě navíc přidal i gól na 3:1.

Favorit se ovšem v šokujícím závěru naprosto složil a prohrál 3:4. Všechny góly vstřelil nejlepší kanonýr Atalanty Denis. Argentinský útočník napřed proměnil pokutový kop v 56. minutě, za dalších šest minut vyrovnal a rozhodující gól přidal střelou zblízka v 77. minutě. V sezóně se trefil už patnáctkrát.

Vacek se na hřiště nedostal

Neapol si dvoubrankové vedení nad Janovem vypracovala již v úvodní půlhodině. V 18. minutě po individuální akci Edinsona Cavaniho skóroval Goran Panděv, v 29. minutě úspěšně vypálil Blerim Dzemaili. Další gól již nepadl a domácí bezpečně vyhráli.

Palermo v minulém kole přerušilo sérii patnácti duelů bez vítězství a v neděli pod staronovým trenérem Giuseppem Sanninem na týden starý triumf 2:0 nad AS Řím navázalo výhrou 3:1 na hřišti Sampdorie Janov. Poprvé v ročníku se mu povedlo získat tři body dvakrát za sebou a v tabulce dostihlo Sienu, která remizovala bez branek s Parmou.

Porážku 1:3 si připsalo Chievo na hřišti Udine. Veronský tým prohrál podruhé za sebou a na sestupové příčky má náskok osm bodů, český záložník Kamil Vacek se na hřiště z lavičky nedostal.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:
Fiorentina - AC Milán 2:2 (66. Ljajič z pen., 73. Pizarro z pen. - 14. Montolivo, 62. Flamini)
Catania - Cagliari 0:0
Sampdoria Janov - Palermo 1:3 (43. Munari - 35. Von Bergen, 50. Iličič, 56. Santiago García)
Siena - Parma 0:0
Udine - Chievo 3:1 (20. a 25. Di Natale, 85. Benatia - 35. Papp)
Inter Milán - Bergamo 3:4 (57. a 61. Álvarez, 43. Rocchi - 65. z pen., 71. a 77. Denis, 56. Bonaventura)
Neapol - FC Janov 2:0 (18. Panděv, 29. Dzemaili).