Rubriky:

Itálie

Finále poháru se odehraje v Římě, i když by šlo o tamní derby

13. dubna 2013 15:27 - Řím

Finále Italského fotbalového poháru se v květnu odehraje na Olympijském stadiónu v hlavním městě, i kdyby se v něm potkaly v derby Lazio a AS Řím. O možném přesunu se dosud spekulovalo kvůli násilnostem okolo pondělního ligového duelu městských rivalů, které odneslo zraněními osm lidí.

 

Max Rossi, Reuters

Lazio si účast ve finále již zajistilo postupem přes úřadujícího mistra Juventus, v druhém semifinále mezi Interem Milán a AS pojede římský tým odehrát středeční odvetu s náskokem 2:1 z prvního duelu. Atmosféru finále by 26. května mohly ovlivnit i volby římského starosty.

Prezident Serie A Maurizio Beretta ovšem přesun zápasu vyloučil. "V Miláně se hrálo poslední derby taky při volbách. Změna termínu zase nepřichází v úvahu kvůli finále Ligy mistrů. Finále se bude hrát v Římě," cituje Berettu agentura Reuters.

Před pondělním ligovém duelem (1:1) utrpěli dva lidé bodné rány a celkově bylo zraněno osm osob. Asi dvě stovky fanoušků Lazia také házely lahve a odpadkové koše k policistům, kteří je museli rozehnat slzným plynem. Události rozpoutaly i diskusi o tom, že by se vypjatá derby měla hrát už v odpoledních hodinách.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..