Itálie

Pescara - Neapol 0:3

Neapol zdolala Pescaru a stáhla náskok Juventusu

27. dubna 2013 20:04 - Neapol

Fotbalisté Neapole vyhráli v 34. kole italské ligy na hřišti poslední Pescary 3:0 a stáhli náskok vedoucího Juventusu na osm bodů. "Stará dáma" má však nedělní zápas s městským rivalem FC Turín k dobru. Třetí výhry za sebou se dočkalo Udine, které díky výsledku 1:0 veze tři body z Cagliari.

Alessandro Garofalo, Reuters

Neapol bez svého nejlepšího střelce Edinsona Cavaniho rozhodla o výhře nad nováčkem z Pescary v druhém poločase. Minutu po změně stran otevřel skóre Gökhan Inler a dvanáct minut nato přidal druhou branku hostů Goran Panděv, který se prosadil po Hamšíkově přihrávce střelou z úrovně pokutového kopu.

Definitivní podobu výsledku dal osm minut před koncem Blerim Džemaili. Pescara tak utrpěla 24. ligovou porážku a na nesestupové příčky dál ztrácí osm bodů.

Tři body zařídil Udine v Cagliari Argentinec Roberto Pereyra, který se deset minut po změně stran prosadil přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna. Domácí navíc v samém závěru zápasu přišli o vyloučeného Mauricia Pinillu.

Hosté se tak díky čtvrtému bodovému zisku v řadě posunuli v tabulce na páté místo, zaručující postup do Evropské ligy, Cagliari je desáté.