Palermo - Inter 1:0Inter prohrál s Palermem a o pohárovou příčku ho připravil AS Řím

Řím

Fotbalisté Interu Milán prohráli ve 34. kole italské ligy na hřišti zachraňujícího se Palerma 0:1 a vypadli z příček zaručujících účast v příštím ročníku evropských pohárů. Na pátém místě tabulky je nahradili hráči AS Řím, kteří zdolali Sienu jasně 4:0. Juventus v městském derby vybojoval výhru 2:0 na hřišti FC Turín krátce před koncem a příští týden může završit obhajobu titulu.

Útočník Juventusu Claudio Marchisio (vpředu vpravo) v souboji se záložníkem Alessandrem Gazzim z FC Turín.

Palermo již popáté v řadě bodovalo a poprvé od 18. kola se posunulo mimo sestupové příčky. O tři body a vzestup na 17. pozici se v neděli proti Interu postaral Josip Iličič pohotovou střelou z hranice pokutového území už v desáté minutě. Interu chybí na pohárové umístění dva body.

Palermu pomohla ztráta Sieny, která utrpěla debakl v Římě. AS pustila do rozhodujícího náskoku po čtvrthodině hry, kdy se v rychlém sledu trefili Pablo Daniel Osvaldo a Erik Lamela. Útočník Osvaldo přidal ještě další dva góly a dohnal Lamelu v klubové střelecké tabulce, oba se zatím trefili patnáctkrát.

Juventus ovládl derby

Oslavy 29. ligového titulu Juventusu už v sobotu svým vítězstvím 3:0 nad Pescarou nejméně o týden oddálila Neapol, která ztrácí čtyři kola před koncem na druhém místě 11 bodů.

Stará dáma v derby neprohrála už od sezóny 1994/95 a první vzájemný duel po návratu svého rivala do Serie A vyhrála na podzim 3:0, tentokrát si nechala rozhodnutí na závěr. Čtyři minuty před koncem rozhodl Arturo Vidal a v nastavení přidal gól hlavou Claudio Marchisio.

AC Milán otočil duel s Catanií

Třetí příčku před Fiorentinou uhájil AC Milán, který zdolal Catanii 4:2. Favorit v utkání dvakrát prohrával: na hlavičku Nicoly Legrottaglieho ovšem zareagoval těsně před pauzou Mathieu Flamini a na trefu po sólovém úniku Gonzala Bergessia zase dorážející Giampaolo Pazzini.

Střídající forvard Pazzini srovnal na 2:2 v 74. minutě po pouhých sedmi minutách na hřišti a ještě než dokončil svou první desetiminutovku na trávníku, postaral se i o rozhodující gól, když si opět počkal na míč vyražený brankářem. V nastavení pečetil výsledek z penalty Mario Balotelli.

Ještě o bod dál než Inter to má k pohárům Lazio Řím, které remizovalo 0:0 s Parmou. Gól se nepodařilo vstřelit v poslední čtvrthodině ani střídajícímu útočníkovi Liboru Kozákovi. Chievo bez Kamila Vacka podlehlo 0:1 FC Janov.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:
AS Řím - Siena 4:0 (14., 41. a 67. Osvaldo, 16. Lamela)
Chievo - FC Janov 0:1 (73. Borriello)
FC Turín - Juventus Turín 0:2 (86. Vidal, 90.+1 Marchisio)
Palermo - Inter Milán 1:0 (10. Iličič)
Sampdoria Janov - Fiorentina 0:3 (36. Cuadrado, 41. Ljajič, 73. Aquilani)
Parma - Lazio 0:0
AC Milán - Catania 4:2 (74. a 77. Pazzini, 45. Flamini, 90.+2 Balotelli z pen. - 30. Legrottaglie, 65. Bergessio).