AS Řím - Chievo 0:1Fotbalisté AS Řím si zkomplikovali boj o evropské poháry

Řím

Fotbalisté AS Řím prohráli v 36. kole s Chievem 0:1 a dva zápasy před koncem italské ligy si zkomplikovali boj o účast v evropských pohárech. Z páté příčky, která jako poslední zaručuje místo v Evropské lize, je totiž může sesadit Udine.

Římský celek mohl v případě vítězství přiživit naději na Ligu mistrů, místo toho ale poprvé po dvou letech vyšel na domácí půdě střelecky naprázdno. Naposledy na Stadio Olympico neskóroval přesně před dvěma lety proti AC Milán, poté následovala série 37 duelů se vstřelenou brankou.

O výhře Chieva rozhodl v 90. minutě Cyril Théréau. V té době byl už na hřišti i český záložník Kamil Vacek, který osm minut před koncem vystřídal Adriana Stoiana.

AS patří v neúplné tabulce pátá příčka s 58 body, Udine je o bod zpět a sedmé Lazio má na kontě 55 bodů. Na příčky zajišťující Ligu mistrů ztrácí AS Řím už sedm bodů.