Inter - Lazio Řím 1:3Fotbalisté Interu Milán budou po 14 letech chybět v pohárech

Řím

Fotbalisté Interu Milán prohráli ve středečním 36. kole italské ligy s Laziem Řím 1:3 a po čtrnácti letech budou chybět v evropských pohárech. Zcela opačně je na tom Neapol, která má po výhře 3:0 v Boloni jistotu Ligy mistrů.

Fotbalista Lazia Ogenyi Onazi oslavuje se spoluhráči gól proti Interu Milán.

O výhře Lazia, za nějž nenastoupil český útočník Libor Kozák, rozhodli Sergio Floccari, Hernanes z penalty a Ogenyi Onazi. Římský celek se tak dočkal prvního vítězství na San Siru po patnácti letech a navíc soupeři připravil jeho rekordní 15. porážku v sezoně.

Za Inter vyrovnal v 33. minutě Ricardo Álvarez. Stejný hráč dvacet minut před koncem za stavu 1:2 mohl vyrovnat z penalty, ale neuspěl. Inter tak za pohárovými příčkami zaostává o nedostižných sedm bodů.

Neapol si zajistila jistotu Ligy mistrů na úkor AC Milán, které dnes porazilo Pescaru. Dvě kola před koncem mají na druhé příčce před Rossoneri nedostižný náskok sedmi bodů. AC má naopak s odstupem čtyř bodů před čtvrtou Fiorentinou na dosah předkolo prestižní soutěže.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:
Pescara - AC Milán 0:4 (9. z pen. a 57. Balotelli, 33. Muntari, 51. Flamini)
Bergamo - Juventus Turín 0:1 (18. Matri)
Boloňa - Neapol 0:3 (53. Hamšík, 63. Cavani z pen., 67. Dzemaili)
Cagliari - Parma 0:1 (80. Rosi)
FC Turín - FC Janov 0:0
Inter Milán - Lazio Řím 1:3 (33. Alvarez - 22. Floccari, 45.+4 Hernanes, 76. Onazi)
Palermo - Udine 2:3 (34. Miccoli, 81. Hernandez - 10. Muriel, 64. Angella, 83. Benatia)
Sampdoria Janov - Catania 1:1 (36. De Silvestri - 68. Spolli)
Siena - Fiorentina 0:1 (14. Rodriguez)