Siena - AC Milán 1:2AC Milán předvedl se Sienou dvougólový obrat v závěru. Je tak ve hře o LM

Milán

Fotbalisté AC Milán otočili dvěma góly v posledních minutách utkání 38. kola Serie A se Sienou a díky vítězství 2:1 udrželi třetí příčku v tabulce, zajišťující čtvrté předkolo Ligy mistrů. Na čtvrtém místě i přes přesvědčivé vítězství 5:1 na hřišti Pescary zůstala Fiorentina a zahraje si jen v Evropské lize.

Mario Balotelli bude v příští sezóně se svým AC Milán bojovat o Ligu mistrů

AC vedlo před závěrečným kolem před Fiorentinou o dva body, ale dlouho své fanoušky napínalo. Ve 26. minutě totiž jeho obrana neuhlídala hlavičkujícího Claudia Terziho a na jeho gól dokázal odpovědět až Mario Balotelli šest minut před koncem zápasu z kontroverzní penalty. Ani remíza by ale AC nestačila, protože Fiorentina jasně vedla a měla lepší vzájemné zápasy.

Svůj první gól v sezóně si však nechal na správnou chvíli záložník Philippe Mexés a tři minuty před koncem zajistil milánskému týmu lukrativnější evropskou soutěž.

Fiorentina poslední Pescaru smetla 5:1, ale na posun na lepší než čtvrtou pozici v tabulce jí to nakonec nestačilo. Hattrickem přispěl k demolici nováčka srbský útočník Adem Ljajič, zbývající góly přidali Matías Fernández a Stevan Jovetič.

Kozák vyšel znovu naprázdno

Ani v posledním kole nezlomil prokletí branek v Serii A útočník Libor Kozák. Nejlepší střelec Evropské ligy sice nastoupil v základní sestavě Lazia proti Cagliari, ale za 57 minut na hřišti svůj první ligový gól v ročníku nedal. Úspěšnější byl bek soupeře Daniele Dessena, který deset minut před koncem rozhodl jediným gólem utkání.

Pátou pohárovou příčku proto obsadilo Udine, které přestřílelo Inter Milán 5:2 a zahraje si třetí předkolo EL. Ještě výraznější náboj tak bude mít římské derby ve finále Italského poháru, kde se v lize sedmé Lazio utká s šestým AS o přímý postup do základní skupiny EL.

Chievo s Kamilem Vackem v základní sestavě remizovalo 2:2 s Bergamem, oba góly ale dalo až po odchodu českého záložníka z hřiště v 74. minutě. Nejlepší střelec týmu Cyril Théréau nejprve dvě minuty nato srovnal na 1:1 a stihl v nastavení odpovědět i na další vedoucí gól Luigiho Giorgiho.

Nejlepším střelcem sezóny se stal Edinson Cavani. Uruguayský útočník dnes svým 29. gólem jen mírnil porážku Neapole 1:2 s AS Řím, která však jeho tým nemohla stát druhou příčku za mistrovským Juventusem a postup do Ligy mistrů.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:
Bergamo - Chievo 2:2 (8. Stendardo, 84. Giorgi - 76. a 90.+3 Théréau)
Boloňa - FC Janov 0:0
AS Řím - Neapol 2:1 (47. Marquinho, 58. Destro - 84. Cavani)
Cagliari - Lazio Řím 1:0 (75. Dessena)
FC Turín - Catania 2:2 (53. Cerci, 83. Bianchi - 25. Almirón, 62. Bergessio)
Inter Milán - Udine 2:5 (12. Jesus, 63. Rocchi - 1. Pinzi, 10. Domizzi, 41. Di Natale, 52. Silva, 66. Muriel)
Palermo - Parma 1:3 (76. Miccoli - 39. Gobbi, 41. Valdés, 45. Belfodil)
Pescara - Fiorentina 1:5 (77. Vittiglio - 16., 24. a 59. Ljajič, 28. Fernández, 54. Jovetič)
Siena - AC Milán 1:2 (26. Terzi - 84. Balotelli z pen., 87. Mexés)