Rubriky:

Itálie

Tévez v Juventusu dostal dres s desítkou po Del Pierovi

26. června 2013 21:26 - Turín

Argentinský útočník Carlos Tévez přestoupil z Manchesteru City do Juventusu. Devětadvacetiletý fotbalista už byl ve středu v Turíně představen fanouškům a dostal dres s číslem deset, který předtím v klubu nosil dlouholetý kapitán Alessandro del Piero.

 

Juventus o přestupu informoval na sociální síti Twitter. Podle médií by měl za Téveze zaplatit 12 miliónů eur (asi 310 miliónů korun) a podepsat s ním tříletou smlouvu s ročním příjmem 5,5 miliónu.

"Mám velkou radost, že jsem v Juventusu. Opravdu velkou," řekl Tévez, než z balkónu sídla klubu nadšeně zamával stovkám fanoušků. "Tohle nadšení jsme potřebovali. Tévez bude skvělou posilou," uvedl sportovní ředitel Juventusu Giuseppe Marotta.

Tévez míří do Juventusu po čtyřech letech v Manchesteru City. S anglickým celkem sice loni získal ligový titul, také se ale nepohodl s trenérem Robertem Mancinim, odletěl trucovat do Argentiny a dostal vysokou pokutu.

Před tím Tévez působil v Manchesteru United, West Hamu, Corinthians a Boce Juniors. Za Argentinu odehrál celkem 64 zápasů. Od srpna 2011, kdy k reprezentaci přišel trenér Alejandro Sabella, se však v národním týmu neobjevil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..