Hellas Verona - AC Milán 2:1Italská liga začala šokem, nováček z Verony si vyšlápl na AC Milán

Řím

Fotbalisté Hellasu Verona oslavili návrat do italské ligy po 11 letech v úvodním duelu nového ročníku šokující domácí výhrou 2:1 nad AC Milán. Překvapení naopak nedopustil ve druhém utkání dnešního programu obhájce titulu Juventus a díky gólu nové posily Carlose Téveze zdolal Sampdorii Janov 1:0.

Luca Toni z Hellasu Verona slaví gól proti AC Milán

Italský mistr ze sezóny 1984/85 Hellas inkasoval už ve 14. minutě, kdy se trefil po přihrávce Maria Balotelliho přesně k tyči Andrea Poli. Obrat ale zařídila letní posila veronského týmu Luca Toni, který dal po jedné brance v obou poločasech.

Šestatřicetiletý fotbalový cestovatel nejprve ve 29. minutě naskočil na roh Romula a srovnal tvrdou hlavičkou, rozhodující branku dal osm minut po přestávce znovu hlavou po pasu Boška Jankoviče. Toni tak navázal na svůj debut za Hellas, ve kterém před týdnem pomohl vyřadit jediným gólem zápasu z italského poháru druholigové Palermo.

Před zápasem panovaly podle agentury AP obavy z možných rasistických projevů fanoušků domácích směrem k italskému reprezentantovi tmavé pleti Balotellimu. Každý dotek s míčem útočníka AC nakonec provázel z tábora příznivců Hellasu ironický potlesk. Po utkání začali trhat sedačky a házet je na hřiště rozzuření ultras z Milána.

AC v posledním ročníku ligy ani jednou neztratil zápas, ve kterém vedl, jen ve čtyřech ze 25 případů skočil remízou. „Byl to obrovsky těžký zápas, navíc jsme prohrávali. Ale nakonec to skončilo tak, že jsme si lepší start ani nemohli přát," řekl trenér Hellasu Andrea Mandorlini.

Juventus v minulé sezóně se Sampdorií dvakrát prohrál, ale tentokrát špatný start do sezóny nepřipustil. Jedinou branku favorita vstřelil Carlos Tévez, který uklízel v 58. minutě míč snadno do prázdné branky po zadovce Paula Pogby.