Juventus - Lazio Řím 4:1

Juventus ve šlágru kola porazil Lazio, Hamšík dal dva góly Chievu

31. srpna 2013 20:18 - Řím
(Aktualizováno: 31. srpna 2013 23:13)

Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru 2. kola italské ligy Lazio 4:1. Útočník římského celku Libor Kozák byl celý zápas jen mezi náhradníky. Potřetí za sebou se v dresu "Staré dámy" prosadil Argentinec Carlos Tévez. Neapol porazila Chievo na jeho hřišti 4:2, o dvě branky hostů se postaral útočník Marek Hamšík. Slovenský reprezentant se dvakrát trefil již v prvním kole v domácím duelu s Boloňou a se čtyřmi góly vede tabulku střelců italské ligy.

Giorgio Perottino, Reuters

Juventus, který se s Laziem potkal již podruhé během 14 dnů, dokázal stejně jako v souboji o italský Superpohár vstřelit svému soupeři čtyři branky. Domácí vedli po šestadvaceti minutách 2:0, když se dvakrát prosadil Chilan Arturo Vidal, krátce po něm však z dorážky snížil hostující Miroslav Klose.

Krátce po změně stran zvýšil na 3:1 Mirko Vučinič, který se proti Laziu trefil již poosmé v kariéře. Další průběh utkání pak ovlivnilo vyloučení Brazilce Hernanese, který zahrál rukou a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Konečnou podobu výsledku dal Tévez, který zatím skóroval v každém zápase Juventusu v této sezóně.

Hamšík se v utkání Neapole s Chievem do statistik poprvé zapsal v 13. minutě, kdy se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči branky Christiana Puggioniho. Na jeho branku stihli domácí zareagovat o jedenáct minut později gólem Alberta Paloschiho. Znovu do vedení šli hosté po necelé půlhodině utkání, kdy pas Gonzala Higuaína gólově zužitkoval José Cajellón, který se podobně jako Hamšík prosadil již v minulém kole.

Do přestávky dokázal vyrovnat znovu Paloschi, ale po změně stran vrátil vedení hostům Hamšík a dvacet minut před koncem uzavřel skóre svou premiérovou trefou v italské lize bývalý útočník Realu Madrid Higuaín.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:
Chievo - Neapol 2:4 (24. a 40. Paloschi - 13. a 64. Hamšík, 28. Callejón, 70. Higuaín),
Juventus Turín - Lazio Řím 4:1 (14. a 26. Vidal, 49. Vučinič, 80. Tévez - 28. Klose)