Livorno - Catania 2:0Plašilovi premiéra nevyšla, Catania prohrála v Livornu

Český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil při své premiéře v dresu Catanie na body nedosáhl. Jeho tým prohrál v 3. kole italské ligy na hřišti Livorna 0:2 a bez zisku bodu je předposlední. Poslední Sassuolo má horší skóre.

Luis Pedro Cavanda (vpravo) z Lazia Řím oslavuje s Miroslavem Klosem svůj gól proti Chievu.

Jedenatřicetiletý Plašil, který do sicilského klubu přišel začátkem září na roční hostování z Bordeaux, odehrál celý zápas. Jeho nejsvětlejší moment přišel zhruba po hodině utkání, ale jeho střelecký pokus z dvaceti metrů domácí gólman Francesco Bardi chytil.

Krátce poté zařídil výhru Livorna dvěma góly během šesti minut Brazilec Paulinho. Sedmadvacetiletý útočník tak má po třech zápasech nového ročníku italské ligy na kontě tři branky.

Dařilo se také fotbalistům Lazia, kteří po porážce v minulém kole na hřišti Juventusu tentokrát zdolali na domácím stadionu Chievo 3:0. Lazio rozhodlo o výhře již v prvním poločase.

Po osmi minutách poslal klub z hlavního města do vedení Antonio Candreva, do přestávky pak stihli skóre uzavřít obránce Luis Pedro Cavanda a bosenský záložník Senad Lulič.