AS Řím - Parma 4:2AS Řím porazil v dohrávce Parmu a pojistil si druhé místo

Řím

Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 22. kola italské Serie A 4:2 Parmu a po pátém vítězství za sebou si pojistili druhé místo v tabulce za Juventusem. Zároveň si udrželi teoretickou šanci na mistrovský titul, nicméně na vedoucí Starou dámu ztrácejí sedm kol před koncem osm bodů.

Utkání na Olympijském stadiónu začalo netradičně vhozeným autem, neboť se hrálo od 11. minuty, v níž rozhodčí v únoru zápas přerušil kvůli podmáčenému hřišti. Na gól domácí fanoušci nečekali příliš dlouho - vstřelil ho dorážkou Destrovy hlavičky do tyče Gervinho. Tři minuty nato sice vyrovnal Ghaňan Acquah, ale vedení krátce poté v 16. minutě vrátil Římu v divokém úvodu sedmatřicetiletý kapitán Totti.

V druhém poločase pojistili vedení domácího celku Pjanič a Taddei, skóre v poslední minutě kosmeticky upravil na konečných 4:2 pro Řím Biabiany.

AS má po na druhém místě tabulky, jež zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů, devítibodový náskok před druhou Neapolí. Parma zůstala šestá dva body za Interem.

Italská fotbalová liga - dohrávka 22. kola:
AS Řím - Parma 4:2 (12. Gervinho, 16. Totti, 49. Pjanič, 82. Taddei - 15. Acquah, 90. Biabiany).