AS Řím - Atalanta 3:1AS Řím bez kanonýra Destra porazil Bergamo a stíhá vedoucí Juventus

Fotbalisté AS Řím v italské lize porazili doma Atalantu Bergamo 3:1 a na vedoucí Juventus Turín mají v neúplné tabulce ztrátu pěti bodů. Druhý tým tabulky nastoupil bez svého nejlepšího střelce Mattia Destra, který si odpykává třízápasový disciplinární trest za úder do obličeje obránce Davideho Astoriho v minulém kole v Cagliari. AS se musel obejít také bez zraněného obránce Mehdiho Benatii.

Chybějícího Destra zastoupil v prvním poločase nejprve Brazilec Rodrigo Taddei, minutu před přestávkou pak srbský útočník Adem Ljajič využil přiťuknutí Daniele De Rossiho a bylo to 2:0. Krátce po hodině hry přidal třetí branku Římanů Gervinho, který vyzrál na ofsajdovou past soupeře a obstřelil gólmana Andreu Consigliho.

Kosmetickou úpravu výsledku obstaral dvanáct minut před koncem přesně umístěnou hlavičkou záložník Giulio Migliaccio, který se po pětizápasové absenci uvedl svou premiérovou brankou v sezóně.