AS Řím - AC Milán 2:0Rozjetí fotbalisté AS Řím odložili díky výhře nad Milánem oslavy Juventusu

Řím

Fotbalisté AS Řím porazili v předehrávce 35. kola italské ligy 2:0 AC Milán a minimálně o týden oddálili mistrovskou korunovaci vedoucího Juventusu. Díky deváté výhře za sebou stáhl tým z hlavního města náskok turínského lídra na pět bodů.

Gervinho z AS Řím oslavuje svůj gól proti AC Milán.

Juventus mohl v případě selhání Říma slavit titul v pondělní dohrávce na hřišti sestupem ohroženého Sassuola. Za současného stavu bude mít i v případě očekávaného vítězství nad outsiderem tři kola před koncem osmibodový náskok, který ještě k mistrovské definitivě nestačí.

Řím ukončil pětizápasovou vítěznou šňůru Milána díky gólům Miralema Pjaniče a Gervinha. Pjanič otevřel skóre dvě minuty před přestávkou po krásném průniku hostující obranou, Gervinho přidal v 65. minutě pojistku po dorážce.