Rubriky:

Itálie

Neapol - Fiorentina 3:1

Neapol získala Italský pohár, finále provázely nepokoje fanoušků

3. května 2014 23:40 - Řím

Fotbalisté Neapole popáté v historii a podruhé během posledních tří sezón vybojovali Italský pohár. V dnešním finále porazili Fiorentinu 3:1 zásluhou dvou branek z rychlých brejků v podání Lorenza Insigneho. Fiorentina, která usilovala o sedmý pohár, sice snížila zásluhou Juana Vargase, ale Dries Mertens v nastavení definitivně rozhodl.

 

Gregorio Borgia, ČTK/AP

Finále začalo zhruba se třičtvrtěhodinovým zpožděním. Fanoušci na Olympijském stadiónu v Římě házeli pyrotechniku a bouřili se kvůli incidentu, při němž byli postřeleni dva příznivci Neapole.

Ke střelbě došlo daleko od stadiónu a celá událost podle všeho se zápasem nesouvisela. Jeden z fanoušků byl postřelen do paže, druhý do hrudi a byl hospitalizován ve vážném stavu. Zranění utrpěl také policista v civilu a kolemjdoucí člověk.

Chaosu využili zločinci

Podle policie využili chaosu ve městě členové římského organizovaného zločinu a útok neměl spojitost s utkáním. Střílel pouze jeden člověk a zbraň byla zajištěna.

Mezi fanoušky Neapole se nicméně před výkopem rozšířila zpráva, že muž postřelený do hrudi zemřel, a proto volali po zrušení zápasu. Zasáhnout musel kapitán týmu Marek Hamšík, jenž šéfy ultras ujistil, že mají nepřesné informace a muž je mimo ohrožení života.

Fanoušci také házeli na trávník dělobuchy a světlice. Jedna z nich vybuchla poblíž hasiče, jehož museli odvést kolegové, ukázalo se však, že byl pouze otřesen z hluku.

Italský fotbalový pohár - finále:
Neapol - Fiorentina 3:1 (11. a 17. Insigne, 90.+2 Mertens - 28. Vargas).
ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..